خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zázračná rostlina, kterou můžete jednoduše pěstovat doma. Její účinky vás ohromí! • Styl / inStory.cz
 

Zázračná rostlina, kterou můžete jednoduše pěstovat doma. Její účinky vás ohromí!

Mladý ječmen - doktor v zeleném plášti
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
08. listopadu 2016 05:23 / Shutterstock
  18   1
Mladý ječmen, když klíčí a roste získává nesmírné množství živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce. Mladý ječmen je proto nabitý těmito látkami. A to vše v podobě v jaké je vaše tělo dokáže nejlépe zužitkovat. My. pro vás máme navíc návod, jak ho vypěstovat doma!
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mladý ječmen patří mezi takzvané superpotraviny, které jsou nám k dispozici jako pomocníci pro zdraví a vitalitu. Mladý ječmen je rostlinka, která je v poslední době vyhledávanější a vyhledávanější. Konzumuje se především v podobě sytě zeleného nápoje.

Tento zelený zázrak srší neobyčejně prospěšnými vlastnostmi. Mladý zelený ječmen obsahuje spoustu vitamínů. Především pak vitamínu C, E a nezbytné vitamíny z řady B (B1, B2, B3 i B6), dále kyselinu listovou, pantothenovou a biotin, které jsou zde navíc velmi stabilní a před konzumací ječmene dochází k minimálním ztrátám. Obsahuje také spoustu stopových prvků a minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, železo, mangan a zinek, jichž má většinou mnohokrát více, než běžněji známé potraviny s těmito prvky.

Nápoj připravený z mladého ječmene vám pomůže při:

• léčení kožních onemocnění - kůže je totiž zrcadlo vašeho zdraví
• chudokrevnost a potíže s krevním obrazem
• pomáhá upravovat hladinu cukrů v krvi, díky tomu je vhodný pro diabetiky
• pomáhá v boji s nadváhou
• posílení imunity
• úžasně napomáhá při detoxikaci organismu
• předcházení civilizačních nemocí
• prevenci rakovinných onemocnění
• pomáhá při problémech se spánkem
• pomáhá také při cévních a srdečních potížích
• Crohnovu chorobu a Ucelózní kolitidu

Nápoj připravený z mladého ječmene obsahuje také rostlinné bílkoviny s nepřeberným množstvím aminokyselin důležitých pro náš organismus a antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí buněk. Zapomenout bychom neměli ani na chlorofyl, který napomáhá okysličovat krev a veškeré tkáně.

Díky tomu, že napomáhá udržet acido-alkalickou rovnováhu, v našem organismu pak nevzniká kyselé vnitřní prostředí, ve kterém se často daří zánětům, plísním a rakovinotvorným buňkám.

Příznivých účinků na lidský organismus je mnoho a stojí za to, tuhle úžasnou zelenou rostlinku vyzkoušet.


Mladý ječmen si můžete vypěstovat i doma

Tento zelený elixír života si opravdu můžete vypěstovat i doma. V našich podmínkách to nebude žádný problém. Ječmen je totiž nejstarší pěstovanou plodinou v tuzemsku. Pokud nemáte zahradu, můžete ječmen pěstovat i v obyčejném truhlíku třeba na balkoně či terase. Stačí jen zasít semínka do správného substrátu a pak jen dopřát rostlince trochu slunce a dostatek vody pro růst.

Mladý ječmen bychom měli sklidit dříve, než přesáhne výšku 25 cm. Této výšky rostlinka dosáhne přibližně po deseti dnech od vysazení! V tu chvíli kdy má nejlepší nutriční vlastnosti. Následně použijeme lis či odšťavňovač a vylisujeme si přírodní šťávu, jejíž čerstvost si můžeme vychutnávat doslova bez výčitek!

Pokud se vám nechce mladý ječmen pěstovat, můžete si ho koupit. K sehnání je v každé lékarně či obchodu se zdravou výživou v podobě zeleného prášku. Tento prášek se smíchá s vodou nebo ovocnou štávou. Můžete si ho také přidat do jogurtu. Nikdy však mladý ječmen nezalívejte vodou teplejší než 40°C, zničili byste tak důležité látky v něm obsažené!

Mladý ječmen pijte nalačno, 20 minut před jídlem ráno i večer. Nápoj z Mladého ječmene se tak maximálně vstřebá. Starší a nemocní lidé by měli mít vyšší dávkování. Mladým ječmenem se nelze předávkovat, děti by měli užívat 1 lžičku denně.

📷
1
fotografie
Ema Maxová | inStory.cz
Kam dál?
Víte, že smrk je léčivý? Vyzkoušejte jeho sílu
Zapomeňte na bolest kolen. Máme pro vás sedm účinných pomocníků
Jak zatočit s akné
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kazma si vymyslel drsnou autonehodu, aby Mareše připravil o jeho luxusní ferrari

Zprávy

Špatná zpráva pro řidiče. Benzín i nafta v ČR nejspíš výrazně zdraží

Bydlení

Dřevěné palety mohou na zahradě posloužit k pěkným i praktickým vychytávkám