دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Máte sportovní nadání nebo náchylnost k duševní nemoci? Prozradí vám to tyto dva prsty

Ruce o vás prozradí víc, než jste ochotni si připustit
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
12. září 2017 10:35 / Shutterstock
  0   0
Chcete vědět, jaké máte vlohy pro sport či zda nemáte sklony k duševní chorobě? Podívejte se pořádně na své ruce. Ty o vás prozradí více, než si myslíte.

Soustřeďte se při tom na váš prsteníček a ukazováček. Jak jsou dlouhé, když je porovnáváte? Vědci tvrdí, že by délka těchto dvou prstů mohla prozrazovat sklony k úzkosti a depresi, ale i sportovní nadání a dobrou schopnost orientovat se v prostoru.

Neurologové předpokládají, že by délka prstů mohla hrát klíčovou roli v posuzování ženských i mužských atletických schopností, ale i míry úzkostných pocitů. Oba prsty jsou totiž jakýmsi indikátorem množství testosteronu, kterému bylo dítě vystaveno v děloze před narozením, vysvětlil norský neurolog Carl Pintzka.

Lidé, kteří mají ukazovák kratší než prsteník, byli podle výzkumu vystaveni vyšším hladinám testosteronu během nitroděložního vývoje. Do vínku podle vědců dostali i predispozice k atletickým schopnostem, bohužel současně také sklony k poruše pozornosti spojené s hyperaktivitou (ADHD), Tourettovým syndromem (tedy vrozeným neuropsychiatrickým onemocněním charakterizovaným pohybovými a zvukovými tiky) a k autismu.

S nižšími hladinami testosteronu se pojí zvýšené riziko rozvoje deprese a úzkosti, které ohrožuje zejména ženy, na které během vývinu působilo méně testosteronu.


Doktor Pintzka zkoumal, zda mozky mužů a žen fungují jinak po hormonálním vlivu testosteronu. Zajímalo ho, jak pohlaví mění délku prstů a ovlivňuje funkce mozku. Vědci podle Geminiresearchnews.com zjistili, že vyšší hladiny testosteronu u žen obvykle korelují s lepší schopností řešit úkoly náročné na prostorové schopnosti. Zároveň je testosteron hormonem výkonnosti. Pokud bylo jeho působení na dítě během prenatálního vývinu výraznější, šance, že bude sportovně nadané, se zvyšuje. Ženy, které měly vyšší hladinu testosteronu před porodem, obvykle mají více testosteronu i během svého dospělého života .

📷
1
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Jak pečovat o brýle, aby co nejdéle vydržely?
Jak vybrat květiny podle znamení zvěrokruhu
Jak si stanovit novoroční předsevzetí a splnit je!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdova Heidi Janků: Už našla místo, kde pohřbí milovaného manžela!

Zprávy

Je správná doba na přijetí eura? Poslanci se nemohou shodnout

Bydlení

Jak se rychle zbavíte plísně a vlhkosti v bytě?