خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Na co nejvíce umírají Češi ve věku od 40 do 70 let? • Styl / inStory.cz
 

Na co nejvíce umírají Češi ve věku od 40 do 70 let?

V úmrtnosti na rakovinu patří Česko pořád k nejhorším zemím v Evropě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
23. září 2017 10:42 / Shutterstock
  28   14
Nikoli nemoci srdce a cév, které byly dosud vnímány jako větší riziko, ale zhoubné nádory jsou nejčastější příčinou úmrtí Čechů ve věku od 40 do70 let.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podle dat národního zdravotnického informačního systému se nejčastější příčinou úmrtí stala rakovina. Až za zhoubnými nádory jsou srdeční onemocnění, která tvoří 29 procent ze všech příčin úmrtnosti.

V populaci nad 55 let jsou zjištěny genderové rozdíly. Ženy ve věku 55-69 let umírají nejvíce na novotvary. Teprve až ve věku 70 let a více představují nejčastější příčinu úmrtí nemoci oběhové soustavy. Nižší výskyt srdečních onemocnění u žen mezi čtyřicítkou a padesátkou se vysvětluje tím, že až do menopauzy jsou před nemocemi srdce chráněny estrogeny. 

U mužů je situace poněkud odlišná. Muži ve věku nad 55 let umírají ve většině případů na nemoci oběhové soustavy. Až muži ve věku 60 a více let umírají nejčastěji na novotvary.

Kardiovaskulární onemocnění platí za největšího strašáka. Podle lékařů se ale již tolik neumírá na nemoci srdce a cév díky kvalitnější péči o pacienty a lepší životosprávě. V úmrtnosti na rakovinu ale patří Česko bohužel stále k nejhorším zemím v Evropě.

Ženy se celkově dožívají vyššího věku než muži, a to v průměru o šest let.

Obecně se ale Češi dožívají stále vyššího věku a naděje dožití u obou pohlaví roste. Pro muže za posledních deset let o 2,4 roku a pro ženy o 1,8 roku. V roce 1989 byla zhruba o sedm let nižší.

📷
3
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan Markl se stali manželi. Na svatbu dorazila i topmodelka Tereza Maxová

Zprávy

Španělé zavedli daň, o které turisté nemají ani tušení

Bydlení

Na vedro v bytě lze snadno vyzrát. A nemusí vás to hned finančně zruinovat