خرید vpn خرید vpn خرید vpn
S kašlem lze zatočit i pomocí domácích obkladů • Styl / inStory.cz
 

S kašlem lze zatočit i pomocí domácích obkladů

Kašel je velmi nepříjemný a jeho léčba bývá zdlouhavá. Zkuste si vyrobit domácí protikašlové obklady.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. října 2017 16:40 / Shutterstock
  0   0
Na léčivé obklady se už pomalu zapomíná, přitom v dobách minulých se pomocí nich úspěšně léčila celá řada neduhů. Aktuální sychravé počasí nahrává nejrůznějším nemocem a mnoho lidí se potýká s chřipkou, rýmou a kašlem. Pokud i vás trápí kašel a zahlenění, můžete protikašlové obklady sami vyzkoušet.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Výroba obkladu proti kašli a zahlenění je velmi snadná a budete potřebovat jen pár surovin, které obvykle máte doma - cibuli, česnek, olej či tvaroh. Po ruce musíte mít také starší bavlněnou plenu, žínku, kapesník nebo plátno a ručník na převázání.

Zábaly a obklady pomáhají tak, že vytahují z těla škodliviny a obsorbují je do sebe. Z toho důvodu je doba působení docela krátká – od jedné do tří hodin. Pokud byste nechali obklad působit déle, poskytl by vám medvědí službu, protože by se nežádoucí látky opět vstřebaly zpátky do těla. 

Obklad z cibule a česneku

Na tento obklad si připravte 1 malou cibuli, 1 stroužek česneku a 2 polévkové lžíce olivového oleje.

Cibuli nakrájejte na větší kousky, dejte ji do skleněné zapékací misky a pečte při 180 stupních v troubě, dokud nezesklovatí – přibližně 20 minut. Poté přidejte rozetřený nebo nastrouhaný česnek a olej. Nechte lehce vychladnout a můžete, ale nemusíte přecedit. Teplý olej naneste na hrudník, překryjte teplou mokrou žínkou a zabalte suchým ručníkem nebo plátnem. Nechte působit 2 hodiny a sundejte.

Tvarohový obklad

Tento obklad se hodí na suchý a dráždivý kašel, podporuje vykašlávání. K jeho výrobě budete potřebovat 1 tvaroh (250 g), 3 stroužky česneku a trošku sádla.

Tvaroh dejte na pánvičku a zahřejte na tělesnou teplotu, přidejte rozetřený nebo nastrouhaný česnek a zabalte do bavlněného šátku či pleny. Hrudník potřete sádlem a naneste obklad. Aby držel, raději ho ještě převažte ručníkem. Nechte působit 1 hodinu. Můžete opakovat několikrát denně, ale připravte si vždy obklad nový.

Bramborový obklad

Bramborový obklad je ideální na vlhký kašel. Pro jeho výrobu si nachystejte 1 až 3 syrové brambory (dle velikosti hrudníku), list bílého zelí nebo pár tablet řasy chlorelly, zázvor sušený nebo čerstvý a trochu mouky.

Brambory nastrouhejte najemno, přidejte natrhané syrové zelí nebo nadrcenou chlorellu, špetku sušeného zázvoru (nebo trochu čerstvého) a doplňte moukou tak, aby vznikla hustá kaše. Kaši naneste na hrudník, obvažte bavlněnou plenou a ručníkem. Nechte působit 2 až 3 hodiny, ne déle. Můžete opakovat vícekrát za den, vždy však s novou várkou.

Olejový zábal

Pokud trpíte suchým kašlem, je výborný použít olejový zábal. Stačí jedna jediná ingredience, a to rostlinný olej.

Olej zahřejte na teplotu těla a namočte do něj starou plenu. Tu přiložte na hrudník, případně i na záda, obvažte další plenou a překryjte ručníkem. Nechte působit půl hodiny až hodinu.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Civilizační problém jménem Alzheimerova choroba: Jak ji poznáte?
Český ženšen uleví od mnoha neduhů, je výborný i na rýmu a kašel
Zajímavé účinky léčby mrazem
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Emma Smetana vyrazila se svou malou dcerou do Kambodži

Zprávy

Soul se netají plány na zabití Kima

Bydlení

Mikrovlnka dokáže geniální věci. Umí odšťavnit ovoce i oloupat česnek

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن