Chcete super detox? Zkuste tento osvědčený a levný recept!

Naservírujte si očistu! Zkuste dávku jablek a lžíci octa!
 Zdraví 
17. listopadu 2016 06:00 / Archiv
  0   0
Máte pocit, že vaše tělo potřebuje očistu? Naservírujte si dávku jablek a lžíci octa!

Našemu tělu velmi prospěje, když ho před zimou odlehčíte od toxinů. A hodí se i pár kilo, které shodíte a uděláte si tak "strejčka" na vánoční lahůdky.

Pokud to vydržíte, zkuste tři dny jíst jen jablka a ořechy. Ale pozor, nejlepší jsou tuzemská jablka a ne ty z dovozu, které musejí ještě dozrávat v boxech. Sníst jich můžete klidně kilo denně. Jablka by ale měla být dobře umytá, konzumovat byste je měla neoloupaná a syrová. Jen ke snídani si jablko můžete uvařit s hřebíčkem a se skořicí.

Jablka můžete pokapat kvalitním medem. A když se budete cítit hladoví, klidně si vezměte hrst ořechů. Nejlepší jsou naše vlašské ořechy, ale zdravé jsou i ostatní. Můžete sáhnout po lískových ořeších či exotických druzích. Ale pozor! Zapomeňte na burské oříšky. Ty nemají s ořechy kromě názvu nic společného.

Pokud pocítíte během dne "vlčí hlad", jablka si nahrubo nastrouhejte a dejte s jedním plátkem tmavého chleba. Dobré je, mít všechny ingredience stále po ruce. Lépe pak odoláte různým nástrahám.

A když už jsme u jablek, zkuste si udělat jablečný ocet. Ten se velmi dobře hodí k redukční dietě a požívat ho můžete i do salátů. Denně si můžete dát jednu lžíci octa. Ale ne víc. Odborníci nedoporučují držet "octovou kůru" déle než týden. Ocet totiž hodně povzbuzuje činnost žlučníku a jater a dlouhodobější využití by mohlo mít nepříznivý dopad na celkový stav organismu.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Kam dál?
Jak na Vás působí změny počasí
Co dělat a nedělat při menstruaci
Otravné opruzeniny trápí mnoho žen i mužů v letních dnech
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpěvák slavné kapely byl odsouzen! Partnerce zlomil nos a žebra!

Zprávy

Volby mají svoji první oběť

Bydlení

Krásná garnýž může být ozdobou vašeho interiéru