خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Víte co je snoezelen? • Styl / inStory.cz
 

Víte co je snoezelen?

Pro snoezelen je důležitá místnost pro multismyslovou stimulaci
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
21. listopadu 2017 08:10 / Internet
  0   0
Možná jste ještě nikdy neviděli toto divné slovo ani napsané. Jde o zajímavou relaxační techniku. Máme pro vás i další informace.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jak se to vlastně vyslovuje

Můžete se setkat s různou výslovností i od lidí, kteří se metodou zabývají podrobně. Protože jde o slovo z holandštiny, mělo by se vyslovovat zhruba „snuzelen“. Pokud ho ale vyslovíte jinak, nikdo se na vás asi zlobit nebude.

Co to je

Název metody je odvozen od holandských slov čichat a dřímat. Metoda se začala rozvíjet v sedmdesátých letech minulého století v Nizozemí. Jejím cílem bylo aktivizovat klienty s několikanásobným postižením prostřednictvím smyslů. Koncept byl dále rozvíjen různými psychology, psychiatry, speciálními pedagogy a dalšími nadšenci. Od devadesátých let se objevuje i u nás.

Speciální prostředí

Terapie se většinou odehrává ve zvláštním prostředí, které slouží k multismyslové stimulaci. Místnost je zajímavě barevně řešená. Jsou v ní různé bublinkové sloupy, hvězdy na stropě, aromatická lampa, měkké posezení. Důležitá je i možnost změnit prostředí podle věkové kategorie klienta.

K čemu je to dobré

Metodu snoezelen lze použít k různým účelům. V první řadě působí jako relaxační metoda. Vědci ale prokázali, že zlepšuje naše zdraví. Odstraňuje totiž stres, zlepšuje stavy deprese a tlumí agresivitu. Hodí se i v rámci paliativní péče. Velmi prospěšná je tato metoda u poruch ADHD. Snoezelen aktivizuje člověka, přináší radost ze života i pocit vzájemného sdílení.

Co říkají ti, kdo metodu používají

Relaxace, chvíle pro sebe, sluch, zrak, čich, chuť, hmat, zklidnění smyslů, možnost volit podle sebe, vnímat a poznávat sám sebe, mít na sebe čas. Všechno toto může být snoelezen.

Relaxační metoda, která vás může na chvíli vyvést ze stresu a koloběhu všedního života. Půl hodinka týdně hravé relaxace se skládá k půlhodince a za pár měsíců objevíte vnitřní svět, který vám bude oporou všedního dne.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Alergie na kakao. Co všechno vám může způsobit čokoláda?
Jak se zbavit otravného suchého kašle
Znáte avokádový olej? Jeho účinky vás ohromí
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Doktor Ox, muzikálová komedie, ve které konečně každý může milovat, koho chce

Zprávy

Babiš, Hamáček a Filip poprvé jednají o vládní spolupráci

Bydlení

Jaký má mikrovlnka dopad na kvalitu jídla a vaše zdraví? Možná budete překvapeni