خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vyvarujte se nejčastějších chyb. Zatočte s obezitou jednou provždy! • Styl / inStory.cz
 

Vyvarujte se nejčastějších chyb. Zatočte s obezitou jednou provždy!

Netrapte se hlady - hubněte!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
20. listopadu 2016 09:11 / Shutterstock
  48   8
Češi patří k nejobéznějším národům světa. Umíráme předčasně na nemoci srdce, na rakovinu a řada lidí se ke stáru nemůže ani pohnout, protože je bolí klouby. V čem je problém? Můžeme si pomoci sami, nebo jsme odkázáni na polykání tablet na vysoký tlak a cholesterol?
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Tento seriál nabízí odpovědi. Dnes si povíme o mýtech, které máme s hubnutím spojené.

Proč jsme tlustí?

Na tuto otázku existuje řada odpovědí. Dost možná jsme prostě nezvládli přechod z chudé socialistické společnosti, kdy na pultech obchodů byly jen opravdu základní produkty a ještě ne v dostatečném množství a výběru ke společnosti blahobytu a nadbytku. V éře chudoby jsme si zvykli jíst to, co bylo nejdostupnější a nejlevnější. Nyní, kdy si můžeme vybírat, jsme se neoprostili od svých návyků cpát se pečivem a přílohami, ale navíc jsme k tomu přidali dříve nedostupné slazené limonády zvučných jmen, všelijaké tyčinky, zmrzliny a další pochoutky. Všechno hodně oslazené, plné škrobů, mouky a dalších nezdravých chemických ingrediencí. Začínáme tušit, že tudy vede cesta do pekel. Řada z nás se proto vrhne na nějakou dietu s cílem shodit pár kilo. Pastí na cestě za štíhlejší postavou jsou mýty o hubnutí.

Mýtus první: Dieta jako dočasné trápení

Mnoho lidí má za to, že aby shodili nějaká ta kila, musí držet dietu, která představuje jakési trápení a odříkání. Po dosažení cílové váhy zase chtějí jíst to, co předtím. To je nesmysl. Zvolené omezení v jídle většinou vede ke zhubnutí, ale návrat k původnímu jídelníčku pochopitelně vrací kila zpět. Často si pak člověk chce vynahradit, oč byl při držení diety ochuzen a tak se stává, že je potom váha dokonce vyšší, než před dietou.

Měli bychom nalézt správný stravovací styl, který nám bude vyhovovat celý život. Nesmíme mít pocit hladu ani se přejídat. Nejdůležitější je, se cítit dobře.

Mýtus druhý: Večer se nesmí nic jíst

Jde o jeden z největších bludů, které se šíří internetem i odbornými publikacemi. Pravda je taková, že člověk by měl mít v rámci dne určitý čas, kdy nejí. Jde o to, že si jeho zažívací trakt potřebuje odpočinout. Budete-li do sebe neustále tlačit jídlo, brzy opotřebujete své trávicí ústrojí a dostaví se problémy. Budete mít podrážděnou slinivku, projeví se u vás cukrovka druhého typu, dostaví se různé zánětlivé reakce ve střevech. Jsou lidé, kteří se navečeří v šest večer a snídají v sedm ráno. A jsou lidé, kteří si dají jídlo třeba v jedenáct večer a další den začnou obědem ve dvanáct. Důležitá je ona pauza. Zkuste ji zařadit a budete se divit.

Mýtus třetí: Při dietě nesmím nic tučného

Už zde bylo řečeno, že dieta není na pár dnů, že jde o změnu životního stylu pro další léta. Opravdu se chceme připravit o potěšení dát si třeba kvalitní smetanový jogurt nebo krásnou kachní pečínku? Navíc většina nízkotučných produktů v sobě obsahuje množství škrobů a dalších látek, které nás obalují tuky. Cesta ke štíhlé linii nevede přes nízkotučné výrobky.

Mýtus čtvrtý: Při dietě mám jíst hodně pečiva

Dnes se už ví, že je to právě pečivo, mouka, škroby a cukr, které vedou k nadváze a dalším zdravotním problémům. Doporučovat je k redukci váhy je proto naprosto nezodpovědné. Člověk se pak diví, z čeho tloustne. Vždyť si dal jen suchý rohlík, ani máslem si ho nenamazal.

Mýtus pátý: Pokud chci zhubnout, musím hodně cvičit

Pohyb je skvělá věc. Jenže pokud naordinujete tlouštíkovi cvičení, zničí si klouby, dostane infarkt nebo ho raní mrtvice. Pokud by měl člověk vysportovat to, co do sebe přijme ve formě nevhodné české stravy, musel by opustit zaměstnání a strávit zbytek života v posilovně. Správná změna jídelníčku vás zbaví kil a vy pak budete mít i přirozenou chuť více se hýbat. A právě o jídelníčku to bude při příštím pokračování našeho seriálu.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Jak rozpoznat mononukleózu od angíny
Krvácíte po sexu? Pozor, může to mít vážné důvody!
Trápí vás vysoký krevní tlak? Zkuste léty prověřený recept
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan Markl se stali manželi. Na svatbu dorazila i topmodelka Tereza Maxová

Zprávy

Španělé zavedli daň, o které turisté nemají ani tušení

Bydlení

Na vedro v bytě lze snadno vyzrát. A nemusí vás to hned finančně zruinovat