خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jakou barvu kravaty si vybrat na oslavu a jakou na pohovor? • Styl / inStory.cz
 

Jakou barvu kravaty si vybrat na oslavu a jakou na pohovor?

Volbou nevhodné kravaty se můžete dopustit společenského prohřešku
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Móda 
05. února 2018 14:57 / Shutterstock
  0   0
Mnoho mužů si při výběru kravaty neuvědomuje, že zdaleka ne každá barva je pro danou situaci vhodná. Jakou zvolit na oslavu a jakou na pohovor?
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jiná barva kravaty se hodí na svatbu nebo narozeninovou oslavu, jiná na pracovní pohovory, schůzky nebo školení a jiná zase na pohřeb. Jak se při nošení obleku nedopustit chyby, jsme psali zde.

Platí základní pravidlo, že kravatu je nutné volit dle události, dalším kritériem pak je i to, jak je oblečena vaše partnerka. Barvy jejích šatů by s vaší kravatou měly co nejvíce ladit.

Z jakých barev se vybírá?

• Bílá - Hodí se ve chvíli, kdy na sobě máte košili tmavších barev nebo je vaše košile proužkovaná. Bílé kravaty nejsou sice moc časté, nicméně při vhodné situaci jsou příjemným zpestřením.

• Černá - Černá kravata je využívána pro smuteční události. Kromě pohřbů si ji můžete vzít také ke smokingu. Zajímavostí je, že černou kravatu používají číšníci v restauračních zařízeních.

• Červená - Má poměrně univerzální využití. Hodí se k tmavšímu obleku s bílou či modrou košilí. Tmavší varianta - bordó - je výborným počinem pro různé večírky a společenské události.

• Modrá - Platí u ní v podstatě to samé jako u červené kravaty. Využít se dá pro obchodní jednání či společenské události. U tmavších obleků je však vhodnější zvolit světlejší odstín modré, vezmete-li si proužkovanou košili, pak volte spíše tmavší modrou kravatu bez vzoru.

• Růžová - Hodí se pro různé slavnostní chvíle a skvěle padne zejména k bílé, případně k světle modré košili. Totéž se dá říci i o kravatě růžové či fialové barvy.

• Zelená, žlutá - Tyto barvy symbolizují jaro a léto. Jsou osvěžující a hodí se k bílým či světlým košilím.

• Šedá - Šedou barvu kravaty lze doporučit vyloženě pro kombinaci s bílou košilí. Hodí se pro slavnostní chvíle i na pracoviště.

• Vícebarevné - S vícebarevnými kravatami se rádi ukazují muži, kteří mají rádi extravaganci. Méně vhodné jsou tak pro konzervativní a starší muže, kteří chtějí na své okolí působit důstojně a spořádaně.

📷
3
fotografie
Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Trápení Hanky Reinders Mašlíkové: Co krásné moderátorce chybělo ke štěstí?

Zprávy

Nejdůvěryhodnější mezinárodní politik? Výsledek průzkumu pořádně překvapil

Bydlení

Způsobů, jak pověsit záclony, existuje několik. Každému vyhovuje něco jiného