خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zdravé cukroví není až takový problém • Styl / inStory.cz
 

Zdravé cukroví není až takový problém

Připravte si na vánoční stůl zdravé dobroty
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. prosince 2016 09:30 / Shutterstock
  11   0
Vánoce jsou dobou, kdy mnoho lidí přibere na váze. Jsou dobou žlučníkových záchvatů a následných výčitek svědomí, které ústí v novoroční předsevzetí, že budeme držet dietu. Zkusme místo toho pojmout vánoce jako dobu, kdy naopak začneme se zdravějším životním stylem. Nadělme si kousek zdraví i na štědrovečerní stůl.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Každý, kdo začne přemýšlet nad tím, jak by připravil něco dobrého na vánoční stůl narazí na problém – pšeničná mouka není zdravá, cukr není vůbec zdravý, a to ani v jiných variantách jako například cukr třtinový a není z hlediska tloustnutí vhodný ani v podobě medu. Co tedy s tím, pokud se nechceme zcela vzdát vánočního cukroví?

Vhodné suroviny

Své úvahy bychom měli začít od vhodných surovin. K přípravě zdravých vánočních dobrot poslouží zcela určitě ovesné vločky, ořechy, mandle, mandlová mouka, sójová mouka, rozinky, sušené fíky, banán, vejce, kakao, čokoláda nad 90 %, kokos, skořice, máslo. Je třeba si uvědomit, že některé tyto potraviny mají také dost vysoký obsah cukrů, takže jich nemůžeme spořádat vagón, ale na druhou stranu mají podstatně příznivější složení, než klasická mouka a cukr.

Vhodné postupy

Pro začátek můžeme zkusit některé své oblíbené recepty, kde zaměníme nezdravé suroviny za zdravější. Pšeničnou mouku nahradíme mletými vločkami či moukou mandlovou či sójovou. Ztužené tuky nahradíme máslem a cukr nahradíme banánem či rozinkami, případně vysokoprocentní čokoládou s nízkým obsahem cukru. Nebojte se experimentovat, nechte fantazii pracovat na plné obrátky.

Pár receptů

Jednoduché mohou být třeba vločkové kuličky obalené v kokosu. Rozemleté vločky smícháte s banánem a mletými ořechy a vytvoříte hmotu, která je ochotná se tvarovat do kuliček. Výsledek obalíte ve strouhaném kokosu. Variantou téhož je smíchání mletých vloček s mletými rozinkami. Můžete přidat skořici. Do těsta můžete přidat i trochu alkoholu, nejlépe bez cukru. Jinak mohou vyznít třeba jemné vločky s banánem a kousky vysokoprocentní čokolády. Z těsta se vytvarují malá kolečka, nechají chvíli odležet a pak se zapečou v troubě. Zajímavou vánoční dobrotou mohou být i jablka nakrájená na půlky, zbavená jadřinců a zapečená v troubě s nádivkou z mletých rozinek a ořechů. Před pečením je posypeme skořicí, polijeme máslem a po vytažení z trouby ozdobíme šlehačkou.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Na český trh se dostaly nebezpečné dívčí plavky. Pokud je máte doma, raději je vraťte

Bydlení

Váš byt o vás prozradí více, než možná chcete