Chcete být v životě úspěšní? Pak se těmto větám musíte vyhnout obloukem!

Naučte se myslet jinak a některé fráze odstraňte ze svého slovníku!
 Ostatní 
14. prosince 2016 07:05 / Shutterstock
Úspěch se nikdy nedostaví ze dne na den. Jsou za ním roky tvrdé práce, kdy postupně po maličkých krocích postupujete vpřed.

Úspěch vyžaduje flexibilitu a pečlivou analýzu toho, co se děje v našich životech. Proto vám přinášíme pár frází, které byste určitě měli odstranit ze svého slovníku, pokud chcete svého úspěchu brzy dosáhnout.

Nesnáším svou práci
Zde platí jedno velké pravidlo, které dodržují všichni úspěšní lidé. Vždy je třeba usilovat být objektivní a udržet si neutralitu. Než budete obviňovat všechny kolem sebe, musíte si být jistí, že jste nejprve zvážili všechny klady a zápory.

Není to fér
Úspěšní lidé si nikdy nestěžují, že jejich snahy zůstaly nepovšimnuty nebo že se jim nedostalo chvály, které si zaslouží. Všichni se v životě setkáváme s nespravedlností. To je také důvod, proč vědět, jak zacházet se svou důstojností a proč pro náš život tak důležitá.

Není to tak, jak to vypadá
Touha po změně je klíčovou charakteristikou všech úspěšných lidí. Čím snadněji budete schopni přijmout nové věci, tím máte větší příležitost dosáhnout průlom ve svém oboru.

To není moje práce
Skutečně úspěšný člověk je ten, kdo nikdy nepotlačuje ostatní. Právě naopak, úspěšní lidé rádi pomohou, aby po jejich boku uspěl i někdo jiný. Mít schopnost pracovat v týmu, stejně jako být veselý a přátelský k ostatním, patří k některým nejdůležitějším aspektům potřebným k dosažení úspěchu.

Je to nemožné
Nedívejte se na své potíže jako na překážky, které se vám dostanou do cesty, ale podívejte se na ně jako na zajímavé výzvy v neuvěřitelném dobrodružství vašeho života. Uvidíte, že se tyto problémy vyřeší mnohem jednodušeji.

Nedokázal jsem to naposledy, nedokážu to ani teď
Když se vám nepodaří vyřešit velmi důležitou roli, která vám byla přidělena, nezoufejte. Vyčítat si neúspěch není nijak prospěšné. Raději se poučte ze svých minulých chyb a naučte se od nich odrážet vpřed.

Nemám na výběr
K dispozici máme vždy obrovské množství příležitostí. Úspěšní lidé si vždy najdou způsob, jak si vytvořit svoji vlastní cestu k úspěchu. Toho se držte a tu správnou cestu k úspěchu si vytvořte sami!

Jitka Slavíková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Podvod na diváky? Karel z Prostřena je spolužák vnuka Bohdalky a je to herec!

Zprávy

Merkelová zřejmě vůbec netuší, co se kolem děje. Jak jinak si vysvětlit její slova o budoucnosti Evropské...

Bydlení

Sklo je žádaným prvkem mnoha interiérů

1. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

2. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

3. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!

4. Americká herečka Eva Mendes se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Vypadá skvostně!

5. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!