خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vše, co jste chtěli vědět o prdění, ale báli jste se zeptat • Styl / inStory.cz
 

Vše, co jste chtěli vědět o prdění, ale báli jste se zeptat

Plyny v trávicím systému tlačí, a proto je dobré si ulevit
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
19. dubna 2018 07:14 / Pixabay
  0   0
Upouštění větrů je naprosto normální a přirozená záležitost a je znakem zdravého trávení. V tomto článku vám přinášíme pár zajímavých faktů o prdění a neříkejte, že vás nic z toho nepřekvapilo.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Dělá to každý na světě, i ten, kdo na to vůbec nevypadá. Papež, královna Alžběta, i váš nejváženější známý. Prdění je naprosto přirozená záležitost, jen bychom si měli hlídat, kdy a kde si ulevíme.

Upouštění větrů je známka dobrého trávení a toho, že vaše střeva fungují. Prdíme, protože při zpracování jídla v našich střevech se vytvářejí plyny.

Prdíme až 14x denně

Plyny v trávicím systému tlačí, a proto je dobré si čas od času ulevit. Podle amerických studií prý prdíme až 14x denně, jiná čísla mluví o průměrných pěti denních větrech.

Věděli jste, že prdíme nejčastěji ve spánku, když se nemůžeme kontrolovat? I to svědčí o tom, jak přirozený je to proces. Je však rozhodně slušnější prdět o samotě než s tím obtěžovat blízké.

Čichat vlastní prdy je zdravé

Průvodním jevem prdění je totiž zápach. A teď důležitá, i když trochu nechutná informace: čichat vlastní prdy je prý zdravé. 

Látka, kterou naše vnitřnosti během trávení produkují, může předcházet mitochondriálnímu poničení našich buněk. Tím slouží jako prevence pro vznik mrtvice, onemocnění srdce a artritidy. O dalších zdravotních benefitech prdění píšeme zde.

Zadržujte větry jen na dobu nezbytně nutnou, abyste neporušili dobré vychování. Jinak si můžete způsobit nepříjemné bolesti, od kterých vám pomůže jen jemná masáž břicha.

Frekvence je důležitá

Frekvence prdění vás může upozornit na to, jestli máme alergii na určitý typ jídla, jako například intoleranci na laktózu nebo onemocnění žaludku. Při těchto nemocech budeme po určitém typu jídla více prdět.

Od příliš častého nadýmání může pomoci pořádné žvýkání potravy, protože právě při této činnosti se dostává do trávicího systému množství vzduchu, se kterým si střeva nevědí rady. 

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Průvodce cukry
Zlepšete svou náladu pomocí správných potravin
Nebezpečná dysfagie. Jak poznáte, že se týká právě vás?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

Bydlení

Oživte interiér nábytkem ve tvaru písmen. Vyrobit ho zvládnete i sami