Zázračný citrus pomelo

Pomelo je vitamínová bomba, která vyléčí kašel, oteklý kotník i kocovinu.
 Zdraví 
09. ledna 2017 07:56 / Shutterstock
Pomelo patří mezi největší citrusové ovoce a svým tvarem připomíná grapefruit. Pochází z jihovýchodní Asie. Nemá jen perfektní chuť ale jeho konzumaci dokáže vylepšit vaše zdraví.

Pomelo slouží k běžné konzumaci jako ostatní citrusové ovoce, také se z něj vyrábí džus. Z pomelové kůry se vyrábí marmeláda nebo se napouští řepným cukrem a kanduje se. V Malajsii se kůra vaří a dělá se z ní sirup.

Pomelo obsahuje velké množství vitaminu C, dále draslík, mangan a železo. I proto má výtečné léčivé účinky.

Pomelo zlepšuje imunitní systém

Konzumace pomela je velmi prospěšná pro vaši imunitu. Věděli jste, že pomelo je jedním z nejlepších zdrojů vitaminu C? 100 gramů tohoto ovoce obsahuje 101% doporučené denní dávky. Vitamin C je nezbytný pro dobrý imunitní systém. Je také silný antioxidant – bojuje proti volným radikálům a chrání tak tělo před oxidačním stresem a jeho nebezpečnými důsledky.

Také zlepšuje trávení

Pomelo je bohaté na vlákninu – 100 gramů pomela obsahuje 4% doporučené denní dávky vlákniny, která je důležitá pro dobré trávení. Díky tomu pomáhá při průjmu i zácpě.

Reguluje krevní tlak a zlepšuje zdraví srdce

1 pomelo obsahuje 37% doporučené denní dávky draslíku. Draslík je důležitý minerál, který uvolňuje napětí cév čímž jejich rozšíří a také podporuje krevní oběh. Díky tomu reguluje krevní tlak a pomáhá chránit před vznikem chorob srdce.

Napomáhá k zdravějším a pevnějším kostem

Díky tomu, že je pomelo bohaté na draslík, posiluje kosti a pomáhá předcházet osteoporóze. Draslík je důležitý pro vstřebávání minerálních látek a udržování hustoty vápníku v kostech.

Pomáhá lidem s anémií (chudokrevností)

Lidé, kteří trpí nedostatkem železa nebo mají anémii, mohou díky pomelo zvýšit jeho příjem. Pomelo obsahuje množství vitaminu C, který je nezbytný pro vstřebávání železa.

Snižuje riziko vzniku křečí

Pomelo obsahuje sodík, hořčík a draslík – důležité minerály pro správnou elektrolytovou rovnováhu. Díky tomu pomáhá uvolňovat svalovou ztuhlost a křeče.

Zlepšuje stav pleti

Kromě toho, že toto super ovoce zlepšuje zdraví, prospívá i kůži. Obsahuje totiž vitamín A, který udržuje pěknou pleť bez akné. Navíc díky antioxidantům ničí volné radikály, které porušují tvorbu kolagenu a vysušují pleť.

Léčivé účinky mají semena, květy, kůra i plody pomela, a to při léčbě kašle, při ošetřování otoků, zlepšuje trávení, pomáhá odhleňovat dýchací cesty, odstraňuje intoxikaci alkoholem, pomáhá při kocovině i při hubnutí, skvěle zasytí a bojuje proti vysokému cholesterolu. V létě je výborným zdrojem tekutin. Je to prostě lékárnička v přírodním balení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gottová je prý "pinda" a Gott opět naštval spoustu fanoušků! Co se to děje?

Zprávy

Začíná rok 2017 a s ním i velké překvapení pro české řidiče

Bydlení

Příprava zahradní techniky na jaro!

1. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

2. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

3. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!

4. Nádherná Emily Ratajkowski se ráda svléká. Na Zlatých glóbech ukázala alespoň pořádný výstřih a...

5. Andělská tvář a perfektní tělo! Tahle ruská modelka je až neuvěřitelně krásná!