خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak bojovat s paradentózou • Styl / inStory.cz
 

Jak bojovat s paradentózou

Zubní hygiena je důležitá, ale není to jediná obrana proti nemoci.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
08. března 2017 10:25 / Shutterstock
  4   0
Paradentóza trápí v určité míře až 80% dospělé populace. Přitom její průběh a prognózu můžeme snadno ovlivnit sami. Máme několik vyzkoušených doporučení.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Úprava jídelníčku

Velkým problémem je naše strava, která je příliš bohatá na jednoduché cukry. Neustálé mlsání vytváří v ústní dutině živnou půdu pro bakterie, které se množí a postupně napadají dásně i kost, ve které jsou zuby ukotveny. Nepijte sladké, nejezte cukr a další sladkosti, omezte přísun škrobů.

Ústní hygiena

Většina z nás má problém dodržovat správnou ústní hygienu. Nejde jen o to, že si vyčistíme dvakrát denně zuby. Jde také o to jak dlouho si zuby čistíte. Dvě minuty někomu připadají jako věčnost. Důležité je i jakým kartáčkem ústní hygienu provádíte. U měkkých kartáčků je vhodné prodloužit dobu čištění, aby došlo k odstranění plaku. Hodí se i elektrické kartáčky. Dost podstatné je čištění mezizubních prostorů, tedy využití příslušných kartáčků a dentální nitě. Vhodná je i ústní voda, zejména pokud má antibakteriální účinky.

Relaxace a odpočinek

Jako u mnoha jiných onemocnění i u paradentózy má smysl posilovat imunitu. Dostatek spánku, pohybu i zdravé relaxace je něco, co se vám vyplatí. Posílíte své zdraví a svou výkonnost.

Přírodní prostředky

Mnozí lidé se chtějí vyhnout užívání antibiotik a jiných chemických prostředků, které mají různé vedlejší účinky. Pokud začnete včas, máte možnost i pomocí přírodních antibiotik nemoc zastavit. Vhodný na dásně je výtažek z grapefruitových semínek či tzv. zubní olej. Ten obsahuje výtažky z různých bylin a působí prospěšně nejen na dásně, ale pomáhá odstraňovat plak a bělí zuby. Také existují i levné bylinné směsi, které působí antisepticky a stahují dásně, což přispívá k omezení krvácení z dásní a celkově k prevenci paradentózy.

Nebezpečí rozvinuté nemoci

Nejde zdaleka jen o ztrátu zubů, zápach z úst a další potíže. Rozsáhlý zánět z dásní a kosti čelisti je krví roznášen po těle a poškozuje životně důležité orgány, například srdce. Není radno si s nemocí zahrávat a pokud máte podezření na paradentózu, určitě se svěřte svému stomatologovi, který vás pošle na odborné vyšetření.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Chcete být zdravější? Spěte nazí!
Nejčastější mýty o metabolismu. Věříte jim také?
Jaké jsou přínosy konzumace aloe vera? Připravte si ji doma!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Trápení Hanky Reinders Mašlíkové: Co krásné moderátorce chybělo ke štěstí?

Zprávy

Nejdůvěryhodnější mezinárodní politik? Výsledek průzkumu pořádně překvapil

Bydlení

Způsobů, jak pověsit záclony, existuje několik. Každému vyhovuje něco jiného