خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Alternativní mouky: Slyšeli jste o jablečné? • Styl / inStory.cz
 

Alternativní mouky: Slyšeli jste o jablečné?

Jablečná mouka je dokonce český vynález, na který máme patent!
 Zdraví 
21. dubna 2017 10:00 / Shutterstock
  6   0
Tak jako se ze zralého a suchého obilí vyrábí mletím obilná mouka, tak se ze zralých, kvalitních jablek vyrábí mouka jablečná. Je přirozeně bezlepková, má nasládlou chuť a je zdrojem zdraví prospěšných látek. Využívá se především k přípravě moučníků.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jak se vyrábí

Jablečná mouka se vyrábí z celých jablek, které se nakrájí a usuší. Usušené se rozemelou na potřebnou hrubost, tím je jablečná mouka hotová a je bez dalších přísad. Při sušení je důležité dodržet správný technologický postup, aby si uchovala svou původní chuť, vitamíny, minerály a aroma. Jablka se například nesmí před sušením drtit. Každé jablko obsahuje okolo 85% vody. Pro výrobu jednoho kila jablečné mouky je tak zapotřebí téměř 10 kg celých jablek.

Vlastnosti mouky

Jablečná mouka je přirozeně bezlepková. Lze s ní nahradit jak běžnou mouku, tak lze použít jako přirozené sladidlo do každého receptu namísto cukru. Jablka obsahují ovocný cukr, který v pečivu často plně nahradí běžný cukr. Má výraznou nasládlou chuť i vůni a je zdrojem pozitivně působících antioxidantů a obsahuje vitamín C.

Na co se používá

Své využití najde především ve sladké kuchyni a při přípravě moučníků. Zda z těsta uděláte dortový korpus, pomerančové sušenky, ovocný koláč nebo i zajímavě chutnající bramborové placky je jen na vás. Určitě každý objeví další možnosti uplatnění a zpracování. Má výraznou nasládlou chuť i vůni a je ideální i do jogurtů nebo musli. Moučníky z jablečné mouky jsou trvanlivé!

Cena a dostupnost

Jablečnou mouku seženete především na internetu v různých velikostech balení. Tak třeba 300g sáček seženete pod sto korun.

Jak ji vyrobit doma

Omytá a nakrájená jablka usušte buď v sušičce nebo troubě do sucha. Vysušená jablka poté umelte v mixéru do jemna. Z jednoho kilogramu jablek získáte zhruba 100 g mouky, ze kterých upečete celý dortový korpus. Pozor ale! Do mouky je potřeba přidat ještě trochu škrobu. Kolik a jakého, to je právě tajemství českého patentu.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
S přicházejícím podzimem přichází i podzimní deprese
Léčivé účinky kopru
I kouření cigaret má svá pozitiva
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Emma Smetana vyrazila se svou malou dcerou do Kambodži

Zprávy

Soul se netají plány na zabití Kima

Bydlení

Mikrovlnka dokáže geniální věci. Umí odšťavnit ovoce i oloupat česnek

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن