خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Co víte o mandlovém mléku? Je opravdu tak dobré a je vhodné i pro vás? • Styl / inStory.cz
 

Co víte o mandlovém mléku? Je opravdu tak dobré a je vhodné i pro vás?

Mandlové mléko je plné vitaminů a skvěle chutná
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
12. května 2017 08:50 / Shutterstock
  1   0
V současné době je velmi často propagováno mandlové mléko. Jedná se o nápoj, který neobsahuje laktózu a zároveň pomáhá při překyselení organismu, je plný vitaminů skvěle chutná a nadchne i zaryté odpůrce kravského mléka.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ale co o něm víte? Je opravdu tak dobré a vhodné i pro vás? Připravili jsme pro vás pár zajímavostí, které jste o mandlovém mléce určitě nevěděli!

Víte, jaký je obsah kalcia v mandlovém mléce?

Pokud porovnáme mandlové mléko s klasickým živočišným, tak se nám může zdát obsah kalcia velmi podobný. Výživová nálepka vám však neříká úplnou pravdu. Mandlové mléko je obohacené uhličitanem vápenatým, což může být pro naše tělo hůře absorbovatelné než vápník nacházející se v ostatních potravinových zdrojích. Takovým je například mléko živočišného původu.

Mandlové mléko a cukr

Mandlové mléko je momentálně velmi v kurzu a je označováno za zdravou potravinu. To ale neznamená, že všechna mandlové mléka jsou skvělá. Velmi záleží na obsahu. Začněte si lépe číst etikety. Některá mléka obsahují přidaný cukr, a to až 16 g cukru na jeden šálek. Nejlěpší volbou je samozřejmě neslazené mandlové mléko. Pokud si chcete být opravdu jisti, vyrobte si vlastní mandlové mléko.

Mandle a ořechy

Je pravda, že ořechy mají vysoký obsah bílkovin, ale pozor. Totéž neplatí pro mléčné výrobky z ořechů, které se ředí vodou. Mléko živočišného původu obsahuje asi 8 g bílkovin v 200ml, zatímco mandlové mléko má jen 1 g v 200ml.

Mandlové stromy

Mandlové stromy, stejně jako mnohé další rostliny, potřebují na opylování včely. Jak však víme, s včelami je problém nejen u nás, ale i ve světě. V Americe si pěstitelé mandlí dokonce musejí včelstva k opylování mandlových stromů pronajímat, aby se vůbec dočkali nějaké úrody.

Mandle a sucho

Zvýšená poptávka po mandlích a produktech z nich se stává v Kalifornii, kde se pěstuje více než 80% světových mandlí, velkým problémem. Kalifornie totiž byla v posledních letech postižena enormním suchem a mandlové stromy jsou plodiny náročné na zavlažování. Nedostatek vody tak ohrožuje budoucí úrody mandlí a může způsobit jejich nedostatek na trhu.

📷
3
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Nakupování bez obalu? Vyzkoušejte to!
Vánoční firemní večírek si užijte, ale bez trapasů
Co s nevhodným dárkem? Poradíme!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Pařba ve Vegas: Mimořádnou atmosféru si užila Helena Vondráčková i Felix Slováček s přítelkyní

Zprávy

Jeden z největších inzerentů světa hrozí stažením reklam kvůli kontroverznímu obsahu

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن