خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Lahodný italský mok oranžovočervené barvy neodmyslitelně patří k létu! • Styl / inStory.cz
 

Lahodný italský mok oranžovočervené barvy neodmyslitelně patří k létu!

Pokud nějaký drink přímo přivolává léto, je to právě Aperol Spritz.
 Recepty 
10. května 2017 20:24 / Shutterstock
  10   0
Aperol je likér, který stejně jako Prosecco neodmyslitelně patří k Itálii. Aperol a Prosecco tvoří nepřekonatelnou kombinaci, která přímo přivolává léto a prosluněnou náladu.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Aperol je ovocný likér, který je vyroben převážně z výtažků z pomerančů, má lehce nahořklou chuť a charakteristickou oranžovo červenou barvu. Vznik likéru se datuje již do roku 1919, ale až v 50. letech 20. století vznikl míchaný nápoj Aperol Spritz, který z něj udělal jeden z nejoblíbenějších italských likérů. Aperol se doporučuje pít samotný dobře vychlazený (má jen 11% alkoholu), se sodou nebo právě v kombinaci se šumivým vínem.

Itálie je vyhlášená svým šumivým vínem odrůdy Glera, které se dříve říkalo Prosecco. Časem se odrůda přejmenovala, ale název nápoje zůstal stejný. Prosecco je perlivé (frizzante) či šumivé (spumante) víno, které se s oblibou pije jako náhražka drahého pravého šampaňského. Některá vína nejsou ale jen z odrůdy Glera, je povoleno přidat do směsi až 15% jiných bílých odrůd, čímž vznikne širší škála chutí a vůní nápoje. Vinice se nacházejí na severu Itálie v regionech Veneto a Friuli Venezia Giulia. 

Když se spojí oblíbený italský likér s oblíbeným šumivým vínem, vznikne lahodný mix, který je nejen chutný a voňavý, ale na první pohled láká i svými barvami.

Ingredience

- 20 ml perlivé vody
- 60 ml Prosecca
- 40 ml Aperolu
- pomeranč
- led

Příprava

Vinnou skleničku naplňte alespoň z poloviny ledem. Přidejte 60 ml Prosecca, 20 ml sody a na závěr 40 ml Aperolu. Aperol nalívejte krouživým pohybem, čímž docílíte perfektního promíchání všech ingrediencí a té správné oranžové barvy. Na závěr přidejte plátek pomeranče.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Hovězí pochoutka z New Yorku
Na zdravé čokoládě si pochutnáte bez výčitek
Luxusní menu na váš stůl: Na konci nesmí chybět dezert. Okuste sladkou čokoládovou…
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Na český trh se dostaly nebezpečné dívčí plavky. Pokud je máte doma, raději je vraťte

Bydlení

Váš byt o vás prozradí více, než možná chcete