خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Připravte si vlastní léčivou tinkturu na míru • Styl / inStory.cz
 

Připravte si vlastní léčivou tinkturu na míru

Některé byliny se macerují v alkoholu, jiné v oleji.
 Zdraví 
12. května 2017 11:00 / Shutterstock
  4   0
Každý člověk je unikát a každý máme jiné zdravotní potíže. Možná vás také napadlo připravit si lék na míru, který by vyhovoval právě vám. Nemusí to být takový problém.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Vše dobře promyslet

Na začátek je třeba si uvědomit, které byliny na své obtíže potřebujete a zda se mohou užívat spolu nebo jestli je musíte užívat zvlášť s časovým odstupem. Je také třeba, aby daná bylina byla dostupná. Optimálně přímo v přírodě nebo na zahrádce.

Získání bylin

Pokud máte možnost získat byliny vlastním sběrem, velmi ušetříte. Navíc víte odkud rostliny pochází. Jestliže nemáte jinou možnost, zakupte byliny v lékárně.

Příprava tinktury

K macerování se používá nejčastěji alkohol. Nejlépe 90 % čistý líh, který na konci celého procesu ředíme destilovanou vodou na poloviční koncentraci. Můžete ale použít i kvalitní slivovici. Čtvrtinu láhve naplníme bylinami a dolijeme lihem. Každý den protřepeme a necháme asi 14 dní macerovat. Po této době tekutinu slijeme a umístíme do vhodných lahviček, které označíme.

Pokud macerujeme v oleji, používáme kapky pochopitelně bez ředění.

Zbylé byliny můžeme doplnit destilovanou vodou a nechat ještě týden louhovat. Získáme ředěnou tinkturu. Koncentrovanou tinkturu používáme buď přímo, ale v tom případě je dávkování jen 1 – 3 kapky. Nebo ředíme 1:10 abychom mohli užívat ve větším množství. Pro konkrétní dávkování musíte ale konzultovat informace vzhledem k vaší diagnóze a k použité rostlině. Můžete si připravit směs tinktur pro vaše pravidelné užívání. Výhodou je, že vám postačí jediná lahvička a nebudete muset vařit během dne nálevy.

Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Triky, které zpomalí stárnutí a nestojí ani korunu
Jak se zbavit inzulínové rezistence
Co milujeme a co nám škodí
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zatímco Jaromír Jágr mrzne v Čechách, jeho Veronika vyrazila za sluncem

Zprávy

Slogan proti Drahošovi nelze považovat za protiprávní

Bydlení

Největší mýty, které panují kolem akustiky u dřevostaveb

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن