Plevelem proti rakovině

Ke kořenu pampelišky lze pro léčebné účely přidat i list.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. května 2017 09:58 / Shutterstock
  0   0
Mnohé rostliny nám na zahrádce dělají starosti. Víte ale, jak účinný může být takový kořen pampelišky? Rozhodně čtěte dál.

Nové výzkumy

Podle různých studií, které se dělaly v posledních letech se ukázalo, že kořen pampelišky má v sobě přírodní chemoterapeutika, která nutí rakovinné buňky k apoptóze, tedy k vlastní sebevraždě. Přitom se neprojevuje žádné negativní působení na buňky zdravé. Samozřejmě účinky nejsou stoprocentní, ale u některých druhů nádorů, zvláště u těch odolných jako je melanom to jsou výsledky nebývalé.

Pohled do historie

Že je pampeliška léčivá věděli už kdysi v Číně i ve starém Řecku. Běžně se používala jako jaterní tonikum, čistič krve, prostředek podporující trávení a v pozdější době také jako bylina, která má protizánětlivé, protirakovinné a antioxidační účinky. Pampeliška jako celek je bohatá na vitamín A a je kompletně jedlá.

Jak upravit kořen

Připravit léčivý nálev z kořene je trochu náročnější než uvařit čaj z listů. Kořen vykopeme a důkladně očistíme od hlíny. Čerstvý můžeme najemno nakrájet a použít asi dvě lžičky na čtvrt litru vroucí vody. Necháme louhovat zhruba 15 minut. Kořen si můžeme nasušit a pak rozemlít. Jiné návody uvádějí i možnost nakrájený kořen upražit a využít pampelišku jako náhražku kávy.

Užívání

Výluh pijeme třikrát denně před jídlem. Užíváme dlouhou dobu, řádově několik měsíců. Můžete užívat i vedle klasické chemoterapie. Někteří pacienti podávají zprávy o dobrých výsledcích i když už klasická medicína neměla žádné východisko. Choďte na pravidelné kontroly.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Podpořte správnou funkci vašich jater!
Využijte šalvěj k léčení i v kuchyni
Správná poloha při spaní dokáže zázraky
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eliška Bučková už žije Vánocemi: Místo svetru se sobem oblékla triko s krystaly Swarovski

Zprávy

Další obstrukce? Poslanci chtějí nahlížet do spisu Čapí hnízdo přímo ve Sněmovně.

Bydlení

Úžasně léčivý zázvor je velmi snadné pěstovat i doma v obýváku