خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Plevelem proti rakovině • Styl / inStory.cz
 

Plevelem proti rakovině

Ke kořenu pampelišky lze pro léčebné účely přidat i list
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. května 2017 09:58 / Shutterstock
  0   0
Mnohé rostliny nám na zahrádce dělají starosti. Víte ale, jak účinný může být takový kořen pampelišky? Rozhodně čtěte dál.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nové výzkumy

Podle různých studií, které se dělaly v posledních letech se ukázalo, že kořen pampelišky má v sobě přírodní chemoterapeutika, která nutí rakovinné buňky k apoptóze, tedy k vlastní sebevraždě. Přitom se neprojevuje žádné negativní působení na buňky zdravé. Samozřejmě účinky nejsou stoprocentní, ale u některých druhů nádorů, zvláště u těch odolných jako je melanom to jsou výsledky nebývalé.

Pohled do historie

Že je pampeliška léčivá věděli už kdysi v Číně i ve starém Řecku. Běžně se používala jako jaterní tonikum, čistič krve, prostředek podporující trávení a v pozdější době také jako bylina, která má protizánětlivé, protirakovinné a antioxidační účinky. Pampeliška jako celek je bohatá na vitamín A a je kompletně jedlá.

Jak upravit kořen

Připravit léčivý nálev z kořene je trochu náročnější než uvařit čaj z listů. Kořen vykopeme a důkladně očistíme od hlíny. Čerstvý můžeme najemno nakrájet a použít asi dvě lžičky na čtvrt litru vroucí vody. Necháme louhovat zhruba 15 minut. Kořen si můžeme nasušit a pak rozemlít. Jiné návody uvádějí i možnost nakrájený kořen upražit a využít pampelišku jako náhražku kávy.

Užívání

Výluh pijeme třikrát denně před jídlem. Užíváme dlouhou dobu, řádově několik měsíců. Můžete užívat i vedle klasické chemoterapie. Někteří pacienti podávají zprávy o dobrých výsledcích i když už klasická medicína neměla žádné východisko. Choďte na pravidelné kontroly.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Český ženšen uleví od mnoha neduhů, je výborný i na rýmu a kašel
Alternativní mouky: Slyšeli jste o jablečné?
Bylinky mohou v těhotenství pomoci, ale i vážně ohrozit plod!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Kde je v Evropě nejhezčí koupání? Pár tipů, kde najdete nejkrásnější evropské pláže

Zprávy

Reakce na Merkelovou výrok o odsunutých Němcích. Jak reagoval prezident a ostatní politici?

Bydlení

Hit eko domácností? Užiteční kamarádi, jejichž zásluhou získáte krásný substrát