Jak zahustit řídké vlasy? Existuje několik rad!

 Krása 
14. května 2017 12:27 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Začaly vám silně vypadávat vlasy? Začněte dodržovat pár zásad a může se to zlepšit. Shutterstock
Za to, jak vaše vlasy vypadají, může do jisté míry genetika, ale mnohé ovlivní i stres, stárnutí, chemikálie, špatná péče nebo nekvalitní přípravky vlasové kosmetiky. Pokud máte řídké vlasy, nezoufejte! Máme pro vás několik rad, jak tento problém vyřešit!

Existuje několik triků, jak zahustit řídké vlasy, a to bez ohledu na příčinu jejich vypadávání. Pokud se budete těchto rad držet, můžete výrazně zlepšit kondici svých vlasů, navrátit jim zdraví a objem a nebo dokonce i obnovit jejich zdravý růst.

Co je třeba změnit?

Začněte od šamponu a vlasové kosmetiky

Velmi častou příčinou vypadávání vlasů je špatný šampon. Věnujte proto velkou pozornost složení šamponu. Především čisticí šampony na objem a mastné vlasy často obsahují látky, které paradoxně mohou zapříčinit vypadávání vlasů. Ve složení takových šamponů obvykle objevíte látku označenou jako Sodium Laureth Sulfate nebo Sodium Lauryl Sulfate – (SLS).

Takový šampon rozhodně nepoužívejte! Vsaďte raději na ověřené kopřivové, bylinkové a jiné kvalitní šampony pro podporu růstu vlasů, nejlépe na každodenní použití, které jsou mnohem šetrnější a účinnější. Vhodné jsou i různé šampony s přírodními oleji a čistícími látkami, které nejsou vůči vlasům a pokožce agresívní. Šetrnější náhradou SLS je ALS (Amonium Lauryl Sulfate), který je k pokožce při stejné účinnosti mnohem šetrnější.

Stejná poučka platí i pro kondicionéry, i ty totiž mohou obsahovat SLS a parabeny. Pořiďte si raději kondicionér s kokosovým olejem, aloe nebo jinými přírodními přísadami. Zbavte se i vlasových sprejů, gelů, tužidel, s obsahem výše uvedených chemikálií.

Správná péče o vlasy

O své vlasy musíte pečovat velmi šetrně. Vlasy si myjte méně často. Příliš častým mytím vlasů obíráte pokožku o čas na reprodukci přírodního maziva, které vlasy chrání a udržuje zdravé. Myjte je maximálně třikrát za týden. Po umytí zvolte šetrnější způsob vysoušení než mnutí ručníkem. Používejte jemný ručník nebo látkovou plenu, vlasy do něj zabalte a jemným mačkáním vodu z vlasů vysajte.
Na rozčesání vlasů používejte namísto kartáče řídký hřeben. Česání kartáčem způsobí, že vám na něm množství vlasů zůstane. A nikdy nepoužívejte kartáč na mokré vlasy!

Vlasy nepřehřívejte. Fénování, žehlení vlasů, kulmování je pro vlasy zátěž, která je poškozuje. Používejte je co nejméně, nejlépe vůbec. Vlasům škodí i barvení nebo melírování či trvalá.

Vhodný střih

Správný střih a účes je také možnost, jak zahustit jemné a řídké vlasy. Vhodný tvar účesu může opticky nadzvednout vaši hřívu, díky čemuž budou vaše vlasy vypadat hustší. Výběr účesu pro jemné vlasy je velmi individuální a závisí i na typu obličeje. Zkušený kadeřník vám s tím pomůže.

Každopádně vlasy pravidelně podstřihávejte. Pravidelným podstřiháváním vlasy zbavujete poškozených konečků a zároveň předcházíte jejich dalšímu třepení. Kratšími a vrstvenými střihy docílíte většího efektu hustších vlasů.

Upravte si jídelníček

Zdravému růstu vlasů pomáhá strava bohatá na vitaminy a minerály. Konzumujte potraviny bohaté na proteiny, které dodávají vlasům pevnost a lesk. Především jsou to ryby, libové maso, ořechy a vejce.

Růst vlasů podporují také omega 3 mastné kyseliny. Z potravin je obsahují například sardinky, vlašské ořechy, avokádo a dýňová semínka.

Důležitý je také příjem vitaminu C. Dopřávejte si proto třeba špenát a ostatní listovou zeleninu. Další potravinou, která prospívá vlasům, jsou mořské řasy a tmavé druhy zeleniny. Vhodné jsou také doplňky výživy s chlorofylem. Z minerálů udělá vlasům dobře hořčík, síra, zinek a křemík.

Vyvarujte se proteinových diet, omezte sůl, vyřaďte bílý cukr, sladidla a sladkosti a omezte pití kávy a alkoholu.

Chraňte své vlasy!

Vlasy dlouho a často nevystavujte intenzivnímu slunečnímu záření. Přímé sluneční paprsky mohou poškozovat vlasy i pokožku hlavy. Pokud se slunci vyhnout nemůžete, noste šátek nebo klobouk.

Chraňte vlasy před nečistotami. Pokud se pohybujete na místech s množstvím smogu či kouře, tyto faktory vlasy vysušují. I v těchto případech zvažte klobouk jako jedno z možných řešení.

Pozor na chlor, jeho výskyt v plaveckých bazénech má často za následek poškozování a vysušování vlasů a z dlouhodobého hlediska jejich vypadávání. Noste plaveckou čepici během plavání v bazénu, v opačném případě dbejte na to, abyste chlorovou vodu po opuštění bazénu, co nejdříve z vlasů smyli.

Hoďte stres za hlavu

Za nadměrné vypadávání vlasů může mnohdy i stres. Snažte se proto zbytečně nenervovat. Mohou vám pomoci třeba meditace, ale i sport nebo dostatek spánku.

Zbavte se gumiček

Nestahujte si vlasy gumičkami, neupravujte je denně do těsných copů a drdolů. Dlouhodobé mechanické namáhání může vyvolat tzv. trakční – tahovou alopecii neboli vypadávání vlasů.

Přípravky na zahuštění vlasů

Vyzkoušejte zhušťující šampony a vlasová séra. Vlasová séra a roztoky napomáhající obnově růstu vlasů, které se aplikují a vtírají přímo do vlasové pokožky, přinášejí první výsledky po několika měsících intenzivní kúry. Vzhledem k tomu, že růst vlasů a jeho obnova je dlouhodobý proces, neočekávejte první výsledky dříve než po 3 měsících terapie.

Vyzkoušejte masáž hlavy

Masáž hlavy je nejen příjemná, ale také dokáže velmi dobře prokrvit pokožku hlavy a vlasové váčky, a tím podpoří i růst vlasů.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47