Nejčastější chyby v používání řasenky

 Krása 
11. června 2017 14:12 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Řasenka - nezbytná součást kosmetické taštičky snad každé ženy Shutterstock
Kdo by nechtěl nádherné řasy? Po sexy pohledu přece toužíme, ať je nám 18, nebo 35. Dobrá zpráva je, že krásné řasy může mít každý. Stačí to umět s řasenkou.

Řasenka patří k základní výbavě kosmetické taštičky a jen stěží si život bez ní umíme představit. Vždyť prodlužuje, odděluje a zviditelňuje řasy, přidává jim na objemu a celkově podtrhuje líčení.

Mnoho žen by chtělo líčení řas urychlit, a tak ve snaze nabrat na kartáček co nejvíce barvu jím zběsile pumpují v lahvičce řasenky. Na kartáček se takto skutečně více barvy dostane, ovšem do lahvičky řasenky se dostane o to více, vzduchu, čímž pádem vám rychleji vyschne. Také řasy nalíčené velkou vrstvou najednou nevypadají příliš hezky. Další chybou při používání řasenky je rovněž nanášení příliš mnoha vrstev, což ústí ve slepené řasy. Přinášíme ty nejčastější chyby, kterých se ženy dopouštějí:

Vyhněte se žmolkům

Přemýšlela jste někdy nad tím, proč vám řasenka opadává už několik hodin po líčení a zanechává ošklivé stopy pod očima a na lícních kostech, a to i přes to, že jste se důkladně odlíčila? Klíčem k řešení tohoto problému je stáří řasenky. Řasenka obvykle vydrží tři měsíce, než začne vysychat. Může vydržet o pár týdnů déle, ale nikdy ne víc než půl roku. Pokud takové řasenky máte doma, nemilosrdně je vyhoďte. Nejde jen o žmolky, jde i o zdraví. Kartáček je plný bakterií, které vám mohou způsobit zánět očí či alergie.

Jestli se vám stává, že zapomínáte, jak dlouho řasenku máte, napište si datum jejího otevření přímo na řasenku. Pak stačí jednou za čas datum zkontrolovat a už nikdy vás žmolky trápit nebudou. Pokud je vám líto utrácet každé tři měsíce několik stovek za novou řasenku, poohlédněte se po nové, levnější značce, nebo začněte využívat různých slevových akcí. 

Slepené řasy

I za slepováním řas může být stará řasenka, častěji je však příčinou nevyhovující kartáček. Proto se při nákupu nové řasenky zaměřte nejen na její vlastnosti, ale též na její kartáček. Výrobci dělají různé typy kartáčků a každému vyhovuje něco jiného. Můžete vyzkoušet také řasenky, které nemají klasický kartáček, místo něj mají hřebínek.
Za slepené řasy možná může „jen“ ulepený kartáček. To se stává, pokud barvu z kartáčku dobře neutíráte. V takovém případě očistěte kartáček vodou a odličovacím mlékem. Bude zase jako nový.

Dalším řešením je slepené řasy rozčesávat. Poté, co nanesete jednu či dvě vrstvy řasenky, řasy pročesejte ještě dříve, než barva zaschne. Dobře vám k tomuto účelu poslouží i vymytý kartáček ze staré řasenky nebo starý kartáček na zuby. V každém případě dejte pozor na hygienu a nezapomeňte kartáčky pravidelně vymývat.

Nepumpujte

Řasence škodí vzduch, pak vysychá. Takže čím méně vzduchu se k obsahu lahvičky dostane, tím lépe. Pumpováním kartáčkem do lahvičky natlačíte ještě více vzduchu a řasenka rychleji vyschne. Pokud máte pocit, že se vám při obyčejném zasunutí neuchytí na kartáčku dostatek barvy, místo pumpování raději otáčejte zasunutý kartáček tam a zpět, nebo ho z lahvičky vysunujte krouživým pohybem. Myslete také na to, abyste řasenku po použití důkladně zavřeli.

Používáte starou řasenku

Jistě víte, že každá kosmetika má své datum spotřeby. Kromě toho vyraženého na obalu naleznete na produktu také obrázek krému s údajem, kolik měsíců po otevření jej můžete bez pobav používat.

U řasenky je to 6 měsíců po otevření. Poté ji raději vyhoďte. Nejen proto, že má tendenci vysychat a mohla by se vám z řas nevzhledně drolit, ale hlavně z důvodu rizika oční infekce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod