دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Jak pečovat o brýle, ať už sluneční nebo dioptrické

Péče o brýle se vyplatí.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Móda 
13. června 2017 09:52 / Shutterstock
  0   0
Každé brýle potřebují péči. Pokud se o ně budete řádně starat, déle vydrží. Nevhodnou péčí lze zničit i velice kvalitní výrobek.

Brýle jsou pomocníkem pro náš zrak, bývají také módním doplňkem. V každém případě jsou velmi křehké a potřebují šetrné zacházení.

Nasazování a sundávání brýlí

Brýle nasazujte a sundávejte zásadně oběma rukama, prodlužujete tím životnost obruby i čoček. (Pokud berete brýle jen jednou rukou, deformují se. Stranice se ohnou a zakřiví, praská pérko, může se poškodit i čočka.)

Správná péče o brýlové čočky

Brýle čistěte tzv. mokrou cestou, použitím speciálních čistících sprejů na brýlové čočky. Na vyleštění používejte utěrku z mikrovlákna. Brýle přenášejte v ochranném pouzdře a nepokládejte je čočkami na plochu. 

Teplota

Teploty nad 80 stupňů poškodí dokonce i neodolnější z čoček a obrub. Obzvláště čočky vyrobené z organického materiálu by se neměly vystavovat vysokým teplotám nebo značným teplotním výkyvům. Toto by mohlo mít nepříznivý dopad na trvanlivost povrchové úpravy (například antireflexní vrstvy). Extremní teplotní výkyvy by mohly také způsobovat praskliny v důsledku rozdílných struktur základního materiálu čočky a povrchové vrstvy.

Pamatujte: Delší vystavování teplotám v sauně nebo letnímu slunci na palubní desce vašeho automobilu škodí – jak pouzdru, tak i brýlím. 

Mořská sůl

Pozor při pobytu u moře! Brýlovým čočkám může vadit mořská sůl. Už při nepatrném kontaktu dochází k narušování povrchových úprav.

Práce s chemikáliemi

Pozor při práci s chemikáliemi. Mohly by brýle poškodit.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michala Jančaříka čeká za pár týdnů veliká premiéra!

Zprávy

Zůstanou důchodci bez peněz? Systém výplaty penzí může brzy zkolabovat

Bydlení

Jak seřídit plastová okna před zimou