خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Žehlíte si vlasy správně? • Styl / inStory.cz
 

Žehlíte si vlasy správně?

Rovnejte si vlasy maximálně dvakrát týdně.
 Krása 
30. října 2016 17:18 / Internet
  0   0
Žehličku na vlasy má doma mnoho z nás, ale těch, kteří ji používají zcela správně, je méně. Málokterá z nás má vlasy od přírody úplně rovné. Mnoho dam proto sáhne po žehličce nebo podstoupí chemické narovnání.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ovšem posledně jmenovaná procedura je pro vaši hřívu traumatem, kterému byste se měla vyhnout. Pokud nemáte kvalitní a nebarvené vlasy, hrozí vysoké riziko trvalého poničení. Ale vraťme se k mechanickému žehlení.

Kvalitní žehlička šetří vlasové vlákno

Nejšetrnější žehličky jsou ty keramické, turmalínové, případně teflonové, na ty s kovovým povrchem raději zapomeňte. Některé už mají i ionizační funkci, která udržuje ve vlasech vlhkost, redukuje statickou energii a zvyšuje jejich lesk. Samozřejmostí je nastavitelná teplota, která bývá cca 100 - 200 °C. Žehlička by měla být schopná rychlého zahřátí a z hlediska manipulace je lepší ta užší. S tou pak vykouzlíte i vlnky (omotáte kolem pramenu a prudce vytáhnete). Kvalitní nabízí například Remington.

Bez ochrany to nejde
Každým žehlením vlasy vystavujeme vysokým teplotám, proto je také tak důležité používat a nepodceňovat správnou ochranu při žehlení. Ochranu opravdu nepodceňujte levnými přípravky z drogerie. Jde přeci o zdraví a krásu vašich vlasů. 

Před každým žehlením je třeba vlasy důkladně rozčesat, abychom se zbavily i těch nejdrobnějších uzlíků. Poté si vlasy rozdělíme na tři základní partie. Na obou stranách jsou to vlasy nad ušima a třetí část tvoří zbylá zadní strana. Každou ze tří partií pak ještě horizontálně rozdělujeme na tenké pásy. Mnoho žen se totiž dopouští té chyby, že vlasy žehlí po širokých pramenech, aby si ušetřily čas. Silný pramen vlasů je pak potřeba přejet žehličkou hned několikrát, a vlasy se tak více ničí.

Vlasy nežehlíme úplně od hlavy, ale začínáme pár centimetrů od ní, aby měl účes dostatečný objem. Každá žena, která si pravidelně žehlí vlasy, by se měla naučit žehlit vlasy za pomoci hřebene. Ten nám pomůže v perfektním rozčesání vlasů těsně před žehlením a vlasy díky němu budou důkladně vyžehlené od kořínků až ke konečkům.

Žehličkou po vlasech nejezdíme rychlostí blesku, ale spíš pomaleji.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Zprávy

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

Bydlení

Umělé dřevo využijete na terase i na chodníku k bazénu