خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Netradiční využití acylpyrinu: Je dobrý na opary, akné i fleky od potu • Styl / inStory.cz
 

Netradiční využití acylpyrinu: Je dobrý na opary, akné i fleky od potu

Acylpyrin nemusí pomáhat jen při bolesti hlavy a horečce. Jeho využití v domácnosti je opravdu široké!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
27. června 2017 13:39 / Shutterstock
  54   6
Acylpyrin většina lidí používá jako lék na horečku a různé druhy bolestí. Jenže tato pilulka dokáže i daleko víc! Díky acylpyrinu se můžete například zbavit lupů, mozolů nebo vyčistit fleky od potu na oblečení.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mozoly

Několik rozdrcených pilulek dokáže bojovat s mozoly či zrohovatělou kůží. Stačí vzniklý prášek smíchat s trochou vody a citronové šťávy (na pět acylpyrinů by měla stačit půl lžička jedné a půl lžička druhé tekutiny). Kašičku pak naneste na problematická místa, zakryjte ji teplým obkladem a fólií a nechte účinkovat asi deset minut. Po několika takových zákrocích pak ztvrdlou kůži snadno a bezbolestně odstraníte pemzou.

Lupy

Lupů se můžete zbavit i bez drahých šamponů. Rozdrťte dvě až tři tabletky acylpyrinu a smíchejte je s jednou dávkou běžného šamponu. Pořádně vše vetřete do vlasů a nechte asi dvě minuty působit. Pak vše pečlivě opláchněte a vlasy si ještě jednou umyjte už jen šamponem.

Fleky od potu

Acylpyrin přivítají i lidé, kterým na oblečení zůstaly i po vyprání v pračce nevzhledné žluté fleky od potu. Rozmíchejte asi čtyři rozdrcené tablety acylpyrinu v litru vody a do lázně oblečení přibližně na tři hodiny namočte. Poté oděv dejte do pračky a vyperte - fleky by měly zmizet.

Akné

Acylpyrin pomáhá také v boji s akné. Rozdrcený prášek promíchejte se lžičkou vody, medu a panenského oleje lisovaného za studena. Vzniklou masku naneste na obličej a po deseti minutách vše opláchněte teplou vodou. Pozor, tato metoda není vhodná pro každého, u některých lidí může vyvolat alergickou reakci.

Bodnutí hmyzem

Bodla vás vosa, komár nebo včela? Rozdrťte pár pilulek acylpyrinu, promíchejte s oblíbeným balzámem na ruce a vetřete na postižené místo. Balzám lze nahradit i troškou vody a na bodance pak naneste vzniklou kašičku.

Opary

I když acylpyrin není antivirotikum, má protizánětlivé účinky. Ty podle různých vědeckých výzkumů mohou při pravidelném podávání pomoci organismu při boji s opary a zkrátit čas léčby přibližně o jednu třetinu. Acylpyrin by měl urychlovat hojení kůže v místě oparu. V tomto případě jeho použití určitě konzultujte s lékařem, zvláště pokud vám už předepsal nějaký jiný lék.

Plíseň na květinách

Když v konvi na zalévání květin rozpustíte jednu až dvě tablety acylpyrinu a rostliny budete tímto nálevem pravidelně zalévat, kyselina acetylsalicylová obsažená v tomto léku zbaví půdu veškerých houbových infekcí, které by vaše rostliny mohly zahubit.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Listopadu vládne dobrosrdečný a vlídný Vepř. Co nás čeká?
Jak dlouho Vám víno vydrží?
Okořeňte si život a zhubnete! Druhy koření, které dokáží zrychlit metabolismus
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Zprávy

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

Bydlení

Umělé dřevo využijete na terase i na chodníku k bazénu