خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak si na dovolené pořádně oddychnout a nabrat sil • Styl / inStory.cz
 

Jak si na dovolené pořádně oddychnout a nabrat sil

Umět si pořádně odpočinout na dovolené je pro někoho velká věda.
 Ostatní 
01. července 2017 15:50 / Shutterstock
  0   0
Umět si pořádně odpočinout na dovolené bývá občas pěkná věda! Dnešní doba chytrých telefonů přímo svádí k tomu, kontrolovat po očku e-mailovou schránku, zatímco relaxujete na pláži, kocháte se horskými vrcholky nebo obdivujete památky. 
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na letní dovolenou se obvykle těšíme celý rok. Plánování, přípravy, často náročná cesta, někde i ponorková nemoc po několika málo dnech s rodinou či přáteli. A najednou nám v důsledku toho vytoužený čas odpočinku jako by protéká mezi prsty. Dá se s tím něco dělat?

Dobré jídlo

Během vaší dovolené si zakažte jakékoliv diety a dobřejte si spoustu dobrého jídla a pití. Když ještě budete přemýšlet nad každým soustem, který vkládáte do úst, jako o největším gurmánském zážitku, bude to teprve ta správná dovolená.

Dořešte nejdůležitější úkoly

Před dovolenou lidé obvykle zařizují letenky, ubytování či nákupy slunečníků a opalovacích krémů. Zapomínat by ale neměli ani na přípravy v práci. "Je třeba vyčistit si stůl. Odjíždět byste měli s pocitem, že v době vaší nepřítomnosti se nevyskytnou žádné průšvihy. A když se přece jen objeví, kolegové si s nimi bez problémů poradí," říká psycholog a HR poradce David Heider. 

Před odjezdem je třeba vyřídit neodkladné úkoly a ty zbylé předat kolegům. "Měli by mít přístup k potřebným informacím a kontaktům. Dopředu si vyjasněte, jaké úkoly vyřeší sami, které počkají na váš návrat a kvůli kterým vám mohou kolegové zavolat," uvádí výkonný ředitel personální agentury Tomáš Surka. Zároveň je třeba informovat o odjezdu nejdůležitější klienty, ať už telefonicky, nebo automatickou odpovědí v e-mailu s uvedeným kontaktem na zastupující kolegy.

Zvolte správně délku dovolené

Se změnou prostředí se ovšem musíme umět vypořádat a zvyknout si na nové místo. Proto je dobré správně zvolit délku dovolené. Odborníci obecně radí vybrat si alespoň dva týdny dovolené v kuse, aby se nestalo, že člověk stráví den na cestě, další dva dny aklimatizací a po dvou dnech relaxu se začne psychicky připravovat na návrat. 

Být či nebýt on-line?

Zásadní otázkou před odjezdem na dovolenou je, zda být či nebýt on-line. Stalo se běžnou praxí, že zaměstnanci mají nastavený e-mail v telefonu, a jsou tak k zastižení téměř nepřetržitě. V takovém případě může být vypnutí datového připojení osvobozující. Někteří lidé vypínají i telefon.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kazma si vymyslel drsnou autonehodu, aby Mareše připravil o jeho luxusní ferrari

Zprávy

Špatná zpráva pro řidiče. Benzín i nafta v ČR nejspíš výrazně zdraží

Bydlení

Dřevěné palety mohou na zahradě posloužit k pěkným i praktickým vychytávkám