خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Rozmarýn: Nenápadná aromatická bylinka, která si poradí s mnoha nemocemi • Styl / inStory.cz
 

Rozmarýn: Nenápadná aromatická bylinka, která si poradí s mnoha nemocemi

Rozmarýn je bylinka, která má velké léčivé schopnosti!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
03. července 2017 13:17 / Shutterstock
  24   0
Snítku rozmarýnu občas vložíme do jídla. Že by tato bylina mohla přinést větší užitek, ví jen málokdo. Přesto jsou její účinky velké a pozoruhodné.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Kdy sbírat a jak užívat

Nejúčinnější je nedřevnatá část natě po odkvětu. Používáme buď přímo, nebo sušíme při nízkých teplotách do 35 stupňů. Ze dvou lžiček sušeného rozmarýnu připravíme výluh. Louhujeme asi 10 minut. Pijeme dvakrát denně.

Na co zabírá

Rozmarýn je silák na různé trávicí problémy. Trávení upravuje a zbavuje hlavně nadýmání. Také si dobře poradí s nechutenstvím. Na těchto jeho účincích má podíl jeho schopnost desinfekce. Rozmarýn se dá použít i zevně na rány, kdy rozemneme v ruce část rostliny a přiložíme na postižené místo. Výluhem z rozmarýnu lze kloktat. Můžeme ho užít při vyplachování ústní dutiny.

Rozmarýn je výborný též na prokrvení organismu. Ženy si tak mohou dokonce o něco málo urychlit menstruaci. Pozor – těhotné by se měly rozmarýnu vyhýbat. Snítka v jídle nevadí, ale čaje rozhodně nepopíjet. Z lepšího prokrvení ale profituje srdce i mozek, játra i další vnitřní orgány.

Další důležitou oblastí působení je zbavování hlenů. Rozmarýn se tak hodí při nachlazení, při alergiích a při různých dalších situacích, kdy je třeba zmenšovat otok sliznic.

Rozmarýn pozitivně působí na naši psychiku. Uklidňuje naše nervy, navodí klidný spánek a zlepší tak naši náladu i prožívání událostí.

Rozmarýn v kuchyni

Nezapomínejme na jeho využití ani v kuchyni. Výborně se hodí k masu, kterému dodává chuť zvěřiny. Stejně dobře ale působí v kombinaci se zeleninou. Zejména s tou grilovanou nebo pečenou. Do pokrmů ale nepřehánějte dávkování, protože bylina je opravdu velmi aromatická a snadno by mohla chuťově převládnout.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Jak na migrénu
Teče vám často krev z nosu? Může se jednat o závažný problém
Vědci objevili další pozitivní účinek jablek. Obsahují něco velmi unikátního
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro všechny, kteří chtějí na cestách ušetřit

Zprávy

Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

Bydlení

I staré květináče lze zbavit skvrn. Díky snadnému fíglu budou opět vypadat jako nové