خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Obyčejný citron má neobyčejné účinky • Styl / inStory.cz
 

Obyčejný citron má neobyčejné účinky

Dopřávejte si vodu s citronem. Je to elixír zdraví!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
12. července 2017 07:54 / Shutterstock
  69   3
O prospěšnosti pití vody s citronem či užívání přímo citronové šťávy se už delší dobu ví. Je zajímavé, na kolik potíží citron zabírá.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Citron zdaleka neobsahuje jen vitamín C. Obsahuje i řadu dalších látek, které mají významné účinky na lidské zdraví. Kůra v sobě má antioxidant citrin a limonen, který působí proti růstu nádorů.

Typické účinky na lidské zdraví

Citron zvyšuje obranyschopnost našeho těla. Působí proti vysokému krevnímu tlaku, proti rakovině i proti krvácení z dásní. Má blahodárný účinek na vlasy, nehty a pokožku. Zbaví vás křečových žil. Dodá vám energii a svěžest. Posílí vaše tepny. Citron výrazně zlepší vaše zažívání. Působí pozitivně při snaze o zhubnutí.

Příklady užití

Při bolesti v krku se doporučuje vytvořit si kašičku z medu a čerstvé citronové šťávy. Půl lžíce medu smíchejte se lžící citronu a pomalu nechte rozpouštět v ústech. Pokud nemáte med, můžete zkusit přímo polknout citronovou šťávu. V mnoha případech se rychle bolestí v krku zbavíte.

Při pálení žáhy se taktéž doporučuje použít vodu s citronem. Citron totiž působí v našem organismu zásaditě a zbavuje nás překyselení, které vzniká v důsledku vysoké konzumace bílé mouky, masa a dalších kyselinotvorných potravin.

Citron můžeme užívat místo ústní vody. Posiluje naše dásně a působí protizánětlivě. Výborný je i pro osoby, které trpí paradentózou. Pouze si dejte pozor, pokud použijete neředěnou citronovou šťávu, neměli byste si asi dvacet minut čistit zuby, protože vaše sklovina je v tu dobu změklá a náchylná k poškození.

Nepoužívejte sirupy, ale vodu s citronem. Snížíte přísun cukrů a získáte všechny pozitivní účinky citronu, včetně prevence rakoviny a zlepšení imunity.

Ženy, které trpí silnou menstruací, by měly zbystřit a začít používat citronovou šťávu. Obvykle se průběh krvácení zmírní. Těhotné se zase pomocí šťávy z citronu mohou zbavit ranních nevolností.

Léčivá je i kůra

Jak bylo řečeno na začátku, mnoho léčivých látek obsahuje i kůra z citronu. Bohužel většina dovážených citronů je chemicky ošetřena. Pokud ale narazíte na citrony v bio kvalitě, neváhejte a kůru využijte. Můžete upéct třeba zdravé placičky z vloček, které citronová kůra krásně provoní. Nebo prostě přidávejte citronovou kůru do salátů. Podpoří chuť citronové šťávy. V letních měsících budou takové saláty působit svěžím dojmem.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Již brzy nastane čas dovolených. Víte, podle čeho vybrat ideální zavazadlo?

Zprávy

Začíná velká dopravně bezpečnostní akce. Policisté vyrážejí na silnice

Bydlení

Udržet čistou vodu v bazénu nemusí být náročné. Pomůže i věc, kterou má každý doma