خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Oddělené ložnice: Ničí partnerský vztah, nebo mu naopak pomáhají? • Styl / inStory.cz
 

Oddělené ložnice: Ničí partnerský vztah, nebo mu naopak pomáhají?

Samota v posteli ale mnohým vyhovuje.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Vztahy 
16. července 2017 13:04 / Shutterstock
  12   4
Průzkumy ukazují, že člověk se kvalitně vyspí zejména, když spí zcela sám a neruší ho vůbec nic a nikdo. Na druhou stranu však psychologové partnerským párům doporučují společnou ložnici.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Odcizení

Stereotyp, nuda, noční sledování televize, chrápání – k odděleným ložnicím vedou různé důvody. Některé páry spí odděleně i dvacet let a jejich vztahu to vůbec neubližuje. Odborníci přitom tvrdí, že takto dojde u dvojice k odcizení. 

Chrápání

Nejčastějším důvodem, proč lidé nesdílejí společnou ložnici, je chrápání. Pokud ale chcete mít hezký vztah, měli byste na něm pracovat. Chrápání je možné zkusit odstranit. Možností je mnoho. Lenost a rezignovanost, ať už v jakékoli podobě, je zhoubou pro každý vztah. 


Biorytmy

Často se stává, že jeden z dvojice, obvykle muž, rád dlouho do noci sleduje televizi a pak ráno déle spí. Pár se proto vzájemně ruší jak při usínání, tak při vstávání. To je ještě výraznější u práce na směny. Problematické může být také vnímání teploty. Někdo rád spí v chladné místnosti u otevřeného okna, jinému to ale vadí.

Ať se nevytratí láska

U většiny párů se po letech ztrácí vášeň a touha. Neměla by však zmizet láska a intimita. Vyšší forma lásky, která může vydržet po celý život, je láska spojená s něhou. Jedná se o komplexní cit vytvořený časem, který nemá s instinkty nic společného. A na tom je potřeba pracovat. Mnohým lidem se to nelíbí, a tak než by otevřeli nepříjemný konflikt nebo si vyjasnili neshodu, raději předstírají, že mezi nimi nic takového neexistuje. Takto se odcizují a vzdalují, až vedle sebe začnou žít v podstatě jako dva cizí lidé. Abyste se nestali zcela cizími, měli byste si společnou ložnici nějakým způsobem nahrazovat. Například buďte společně v posteli v době, kdy v ní nespíte, užívejte si mazlení před usnutím, vzájemně se choďte uspávat, navštěvujte se ve svých postelích i ráno po probuzení. Snažte se udržovat něhu, vzájemné doteky a živit tak lásku. Pak vám oddělené ložnice nebudou vadit.

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Zlepšete vztahy v rodině. Vypravte se na dobrodružnou dovolenou.
Držení za ruce vypovídá, co cítíte
Dnes ženy po celém světě slaví Mezinárodní den ženského orgasmu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Zprávy

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

Bydlení

Umělé dřevo využijete na terase i na chodníku k bazénu