خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vitamíny mohou našemu tělu škodit víc, než si myslíte. S čím bychom to neměli přehánět? • Styl / inStory.cz
 

Vitamíny mohou našemu tělu škodit víc, než si myslíte. S čím bychom to neměli přehánět?

Mimořádným zdrojem přírodních antioxidantů jsou například borůvky, ale také zelený čaj a různé druhy ovoce.
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Zdraví 
21. srpna 2017 12:48 / Shutterstock
  82   25
Mnoho lidí přijímá vitamíny jako denní výživový doplněk s přesvědčením, že takový vitaminový koktejl prospívá jejich zdraví. Paradoxně však může většina vitaminů více ublížit než pomoci.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Dokonce i po desetiletích výzkumu vědci neprokázali, že konzumace vitamínů zlepšuje zdraví nebo imunitu.

Multivitaminy

V minulosti byly multivitaminové doplňky považovány za klíčové pro optimální zdraví. Zvláště v kombinaci s vitamínem C (na podporu imunity), vitamínem A (ochrana očí) a vitamínem B (jako zdroj energie). Nyní však odborníci doporučují, abyste to s multivitaminovými doplňky raději nepřeháněli, protože vyvážená strava obsahuje dostatek látek i vitamínů, které tělo potřebuje.

Antioxidanty

Díky dobrému marketingu se nadměrně konzumují i antioxidanty. Nicméně málokdo ví, že jejich pravidelná konzumace je spojena s vyšším výskytem některých typů nádorových onemocnění.  Vitamíny A, E a C jsou známými antioxidanty, o kterých se dlouho a pozitivně hovořilo v souvislosti s prevencí rakoviny. Nedávné studie tvrdí opak - nadměrná konzumace antioxidantů může mít škodlivý účinek.

Vitamín B3

Ani tento vitamín byste v chemické formě neměli příliš konzumovat. Raději si místo pilulek dopřejte tuňáka či lososa. Po mnoho let je vitamín B3 považován za ochranu zdravého srdce a prevenci Alzheimerovy choroby. Rozsáhlá studie z roku 2014 však potvrdila, že dlouhodobě působící zvýšené dávky vitamínu B3 vůbec nechrání před infarktem či mrtvicí a nesnižují hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Nadměrná konzumace vitaminu může navíc způsobit problémy s játry a zvýšit pravděpodobnost vnitřního krvácení.

Vitamin E

I tento vitamín se jistý čas spojoval s prevencí rakoviny, ale výzkum z roku 2011 ho postavil do jiného světla. Bylo zjištěno, že muži, kteří jej pravidelně užívali, byli náchylnější ke vzniku rakoviny prostaty. Pokud si myslíte, že vám v těle chybí vitamín E, jezte více zeleniny.

Z uvedeného je patrné, že mnozí lidé pod vlivem masívní každodenní reklamy jsou ochotni vyhazovat peníze za chemické produkty, které jim mnohdy spíše škodí. 

📷
5
fotografií
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Bojujte s kašlem bez léků. 7 přírodních pomocníků, se kterými se vám to podaří
Pozor na bakterie v nakrájených melounech
I kouření cigaret má svá pozitiva
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan Markl se stali manželi. Na svatbu dorazila i topmodelka Tereza Maxová

Zprávy

Španělé zavedli daň, o které turisté nemají ani tušení

Bydlení

Na vedro v bytě lze snadno vyzrát. A nemusí vás to hned finančně zruinovat