خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Co je nejlepší na neštovice a proč už se na ně nedává pudr? • Styl / inStory.cz
 

Co je nejlepší na neštovice a proč už se na ně nedává pudr?

Jedna tečka vedle druhé, to jsou neštovice
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Děti 
11. února 2018 13:59 / Shutterstock
  7   6
Jakmile zjistíte, že vaše dítě chytilo neštovice, nejspíš se okamžitě vydáte do lékárny pro pudr. Jenže lékaři už jeho používání v dnešní době nedoporučují. Proč a čím tedy dítěti namazat neštovice, se dozvíte v našem článku.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pamatujete si z dětství, jak vám maminka natírala jeden pupínek za druhým bílým tekutým pudrem? Aby ne! Studilo to, zaschlo to a svědilo to. A právě to je hlavní důvod, proč se pudr už nedává. Ale co tedy na pupínky namazat? Proč nenavštěvovat neštovicové večírky, se dočtete zde.

Tekutý pudr

Bílý hustý ale tekutý pudr dostanete v lékárně i bez předpisu stále. Nicméně většina doktorů i lékárníků vám potvrdí, že je tento lék na neštovice již přežitkem a že se jeho používání dávno nedoporučuje. Pudr totiž nejen ucpává puchýřky, které nemohou dýchat, ale pokožku navíc silně vysušuje, což dítěti způsobuje silné svědění po celém těle. Dítě se nedokáže udržet a pupínky si může začít drbat, čímž si vytvoří jizvy na celý život.

Genciánová violeť

Občas se objeví poplašné zprávy, že tzv. genciánka se pro svůj vysoký obsah karcinogenních látek již nedoporučuje jak k potírání pokožky, tak už vůbec ne k potírání vnitřní strany úst. Odborníci se však shodují, že je naprosto bezpečná a že karcinogenní látky obsahuje každý druhý lék, jen je nutné hlídat množství a dobu vystavení látce.

Pokud se dodrží doporučená doba užívání a množství, je genciánová violeť zcela bezpečným lékem, který má navíc protibakteriální účinky, což se právě při léčbě neštovic velmi hodí. Dítě bude sice chvíli puntíkaté, jako by se vyválelo v borůvčí, ale alespoň budete mít jistotu, které pupínky jste již natřeli.

Speciální gely

Nově lékaři doporučují i speciální gely, které jsou určeny přímo k léčbě neštovic. Gel má chladivý efekt, což potlačuje svědění a nutkání dítěte se škrábat a zabraňuje tím vzniku jizev a sekundární infekci. Navíc napomáhá přirozenému hojení pokožky. Velkou nevýhodou je ale fakt, že gel je bezbarvý a snadno se stírá. Při aplikaci tudíž nevíte, na které pupínky jste již gel natřeli a na které ne.

Nemazat ničím

Všechny přípravky slouží hlavně k tomu, aby potlačily pocit svědění a zabránily tak dítěti rozškrábání pupínků. Neštovice se tak jako tak roznesou po celém těle, ať už je natřete pudrem, genciánkou nebo gelem. Pokud vaše dítě pupínky nesvědí, existují i názory, že není nutné je potírat vůbec, protože do dvou týdnů příznaky stejně odezní. Vždy ale vaše rozhodnutí konzultujte s lékařem.

📷
2
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Kdy a jak říct dítěti pravdu o Ježíškovi
Nástřih hráze vyvolává řadu otázek. Doktoři však mají jasno
Školní brašna musí být kvalitní, ale také pěkná!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Zprávy

Česko pod palbou kritiky: Prezident i vláda mluví xenofobně

Bydlení

Surovina, se kterou bude úklid bytu hračka. O schopnostech této potraviny se přitom moc nemluví

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن