Bojíte se praní péřové bundy? Máme pro Vás několik rad, jak na to!

Pokud nechcete utrácet peníze za čistírnu, rozhodně nemusíte.
 Móda 
10. listopadu 2016 08:00 / Internet
Většina lidí se obává prát péřovou bundu, ale přitom stačí dodržet jen několik rad a můžete ušetřit za čistírnu.

Péřová bunda patří často k nedílné součásti zimní výbavy nejednoho z nás. Pro ty, kteří v těchto obdobích používají "péřovky" často, přichází třeba i několikrát za sezonu otázka praní nebo čištění, například po nějaké nehodě s nápojem či neposedným jídlem. Někteří sází na jistotu a svěřují svůj cenný kus šatníku profesionální čistírně a jiní se rozhodnou pro domácí praní.

Praní a následné sušení péřových bund je náročnější než u obyčejného trička, ale pokud dodržíte několik základních zásad, rozhodně to doma bez problémů zvládnete. 

Při praní péřové bundy respektujte symboly, které jsou uvedené na textilním štítku všitého ve vnitřní části bundy. Většinou se doporučuje prát na 30 až 40 stupňů. Nezapomeňte také před praním zapnout všechny suché i normální zipy, druky nebo knoflíky. 

Rozhodně perte bundu v pračce, na ruční praní zapomeňte. A do pračky dávejte jen speciální prací přípravky určené na oděvy s peřím. Běžným pracím prostředkem z peří odstraníte přírodní oleje, čímž peří ztratí své izolační vlastnosti a v bundičce by vám pak byla zima. 

Po vyprání péřové bundy přichází na řadu velmi důležitý proces - sušení. Nejlepší volbou je sušička, kterou nastavte na nízkou teplotu a ideálně i program „Teplý vzduch“. Program je šetrný a bundu krásně načechrá. Nezapomeňte přidat k bundě dva až tři speciální míčky do sušičky (nebo čisté tenisáky), které peří rovnoměrně rozprostřou po celé bundě a sníží dobu sušení.

Pokud nemáte sušičku, sušte bundu samovolně na vzduchu nejlépe v místnosti, kde budete větrat. Bundu položte vodorovně na plochu (nevěšte přes jednu prádelní šňůru) mimo dosah tepelného záření a mimo přímé sluneční záření. Nejdůležitější je bundu pravidelně protřepávat. Po vyprání se v bundě vytvoří na pár místech shluky peří a jinde bude peří chybět. Pravidelným protřepávání postupně dostanete peří po celé bundě. Bunda může při pokojové teplotě schnout až tři dny. Při špatném sušení by mohlo dojít i k zplesnivění peří.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gottová je prý "pinda" a Gott opět naštval spoustu fanoušků! Co se to děje?

Zprávy

Začíná rok 2017 a s ním i velké překvapení pro české řidiče

Bydlení

Příprava zahradní techniky na jaro!

1. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

2. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

3. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!

4. Nádherná Emily Ratajkowski se ráda svléká. Na Zlatých glóbech ukázala alespoň pořádný výstřih a...

5. Andělská tvář a perfektní tělo! Tahle ruská modelka je až neuvěřitelně krásná!