Zázrak, který nakopne organizmus a hravě překoná ostatní superpotraviny

Matcha čaj je relaxační, zdraví podporující alternativa ke tradičnímu čaji či kávě.
 Ostatní 
28. prosince 2016 06:45 / Shutterstock
Bílý, zelený, oolong, černý ... a máme tu další výborný čaj! Matcha čaj se rychle stává horkým trendem. Co to je a proč je najednou takový populární jako náhrada kávy či běžných čajů?

Tradiční příprava čaje spočívá v zalití čajových lístků horkou vodou a jejich vyluhování, aby se uvolnila chuť a vůně. Matcha čaj se však připravuje tak, že čajové lístky se nejprve spaří, stlačí a usuší. Nakonec se umele ​​na krásný světle zelený prášek, který se zamíchá s vodou. Mletí originálního matcha čaje probíhá na speciálních kamenech velmi pomalu. Zhruba hodinu trvá semlít 30 g čajových lístků, takže i to je důvod, proč je skutečný matcha čaj poměrně drahý.

Polykáním celých lístků do sebe dostáváme více chuti, více fytochemikálií a více kofeinu. Pěstování a sklizeň matcha čaje je také odlišné. Čajové keře rostou pouze ve stínu, což způsobí, že listy mají větší obsah chlorofylu a aminokyselin, díky čemuž mají sytě zelené zbarvení. 

Matcha má perspektivu stát se vyhledávanou novinkou pro milovníky čaje, ale ani zdaleka nejde o něco nového. Čínští mniši si pochutnávali na čaji už v osmém století, aby jim obsah kofeinu poskytl jasnou a bdělou mysl během dlouhých meditací.

Matcha je relativně nový čaj pro západní svět. Donedávna byla největší poptávka po čaji černém, zeleném a bylinkovém. To se teď možná výrazně změní.

Matcha čaj nabízí mnohem víc než jen hezkou barvu a nasládlou chuť. Jeho zdravotní benefity jsou hlavním důvodem jeho zvyšující se popularity. Obsahuje dva- až třikrát více antioxidantů a zanechává ostatní superpotraviny daleko v pozadí, protože například ve srovnání se špenátem poskytuje 60krát více antioxidantů a 17krát více než borůvky.

Některé zdroje uvádějí, že EGCG je velmi účinný v prevenci a léčbě některých druhů rakoviny. Matcha je také bohatý na vlákninu, která pomáhá regulovat zažívání a udržovat stabilitu hladiny glukózy v krvi.

📷
4
fotografie
Jitka Slavíková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bílá má “novou maminku” i velkou rodinu! A podstoupila operaci!

Zprávy

Že by na těch božích mlýnech přece jenom bylo něco pravdy? Premiér Sobotka má hodně velký problém

Bydlení

Chraňte zahradní nábytek před plísní! Roztok si můžete snadno připravit sami!

1. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

2. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

3. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

4. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater

5. Hubeňoučká Tereza Chlebovská dráždí fanoušky: V sexy košilce ukázala vystouplé bradavky!