خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Na podobné činnosti v každodenním životě rychle zapomeňte! Škodí našemu zdraví • Styl / inStory.cz
 

Na podobné činnosti v každodenním životě rychle zapomeňte! Škodí našemu zdraví

Všeho moc škodí
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
26. prosince 2016 06:45 / Shutterstock
  16   1
Nesnesete kolem sebe špínu a ostatním svojí přehnanou péčí a čistotou lezete na nervy? Víte, že některé činnosti jsou pro naše zdraví vyloženě škodlivé?
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

K největším nešvarům, které našemu zdraví neprospívají, patří následující činnosti.

1. Odpočívání po jídle
Najíst se a pak si dát "šlofíka", je špatně. Právě tím si člověk zakládá na pozdější tukové polštáře. Pohyb po jídle nemusí být přitom nijak náročný, ale padnout do postele, je opravdu to nejhorší. Ideální je malá procházka.

2. Používání velkého množství kosmetiky
Člověk by si měl vystačit s obyčejným mýdlem, sprchovým gelem, jedním krémem, zubní pastou a šamponem. Zbytek je velmi dobrý byznys kosmetického průmyslu. S maskami, balzámy, peelingem a dalšími prostředky to nepřehánějte. Kůže musí především dýchat.

3. Nesprávné dýchání
Jako děti jsme zcela přirozeně uměli dýchat správně, tedy hluboce a do břicha. Pak se ale tato schopnost vytratila. Dech se zkrátil a je mělký, jen do hrudníku. Stačí se ale na dech zaměřit pět minut denně. Položte si ruku na břicho a sledujte nádechy. Mělo by jich být maximálně 20 za minutu.

4. Denní čištění uší
Časté čištění uší podporuje tvorbu mazu. V tomto případě platí totéž pravidlo jako s denním mytím vlasů a jejich maštěním. Pokud máte nepříjemný pocit špinavých uší, jde opravdu jen o pocit. Ve skutečnosti je stačí otřít dvakrát, třikrát do týdne. Strkáním tyčinky dovnitř ucha si navíc člověk může poškodit bubínek a způsobit si zánět. Hloubkové čištění uší přenechejte lékařům.

5. Snídaně bez předchozího nápoje
Během noci se v žaludku a trávicím traktu nahromadí různé bakterie. Ty je třeba ráno vyplavit a připravit tělo na příjem jídla. Vždy byste měli mít připravený pohár odstáté vody nebo čerstvě uvařeného bylinkového čaje. Nesnídejte bez toho, abyste vypili alespoň deci vody. Do nápojů se ovšem nepočítá káva, která prázdný žaludek spíš podráždí.

📷
2
fotografie
Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž, nejvyšší tobogán. Objevte zemi plnou unikátů

Zprávy

Reakce na Merkelovou výrok o odsunutých Němcích. Jak reagoval prezident a ostatní politici?

Bydlení

Vyrobte si medovou svíčku. Poradíme vám, jak na to