Co s nevhodným dárkem? Poradíme!

I mezi krásnými dárky se objeví ten, který nechcete.
 Ostatní 
25. prosince 2016 07:50 / internet
Určitě se to stalo někdy každému. Mezi dárky pod stromečkem byl takový, který se prostě nehodil nebo nelíbil. Nebo se sešly dva stejné dárky. V některých případech je řešení jednoduché.

Zakoupili jste přes internet?

V případě, že bylo zboží zakoupeno přes internet, máte vyhráno. Platí totiž zákon, který stanoví, že máte celých 14 dní na to, abyste mohli zboží bez udání důvodu vrátit. Pokud bude věc jevit známky opotřebení, může vám být stržena určitá částka, ale něco dostanete. Právo na vrácení peněz máte, i když si zboží vyzvednete na kamenné prodejně. Důležité je pouze to, zda bylo objednáno přes e-shop.

Koupili jsme dárek v obchodě

V takovém případě záleží na prodejci. Někteří prodejci bez problémů vezmou zboží zpět, a to zejména tehdy, pokud je nerozbalené a zjevně vhodné k dalšímu prodeji. Také jsou povinni vzít zpět prodávané výrobky tehdy, když uváděli v předvánoční reklamě možnost vrácení zboží. I v tomto případě platí, že je výhodou nechat věci v původních obalech, zachovat visačky a další prvky. Když šlo o oblečení, bývá s prodejcem snadné se dohodnout na výměně za správnou velikost. Prodejce nepřichází o zisk, takže rád vašemu přání vyhoví.

V určitých obchodech nenakupujte

Zkušenost s nevhodným dárkem může být impulsem pro založení „černé listiny“ obchodů, kde už nikdy nebudete nakupovat. Vyplatí se sbírat tyto informace, sledovat i přes internet zkušenosti ostatních a nenechat špatné obchodníky, aby se obohacovali na váš účet. Mnoho všelijakých obchodníků, kteří dovážejí různé zboží má velký elán, když zboží prodávají, ale problém nastává, když by jej měli vzít zpět či řešit reklamace.

Krajní řešení

Pokud selžou všechny možností, můžete se nechat inspirovat literaturou a založit si skříň na nevhodné dárky. Z ní potom můžete vytáhnout dárek v momentu, kdy zjistíte, že by se někomu hodil a líbil.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bílá má “novou maminku” i velkou rodinu! A podstoupila operaci!

Zprávy

Že by na těch božích mlýnech přece jenom bylo něco pravdy? Premiér Sobotka má hodně velký problém

Bydlení

Chraňte zahradní nábytek před plísní! Roztok si můžete snadno připravit sami!

1. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

2. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

3. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

4. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater

5. Hubeňoučká Tereza Chlebovská dráždí fanoušky: V sexy košilce ukázala vystouplé bradavky!