Anální zdraví, které je stále tabu. Víte, jak bychom se měli správně utírat?

Pro anální zdraví má taková hygiena velký význam
 Ostatní 
09. února 2017 06:45 / Shutterstock
Jsou věci, o kterých se stále moc nemluví. Převažuje pocit studu, i když jde o velmi důležitou věc, kterou stále mnozí podceňují.

Řeč je o našem konečníku. Po vyprázdnění je každý zvyklý otřít se toaletním papírem. Tím by ale hygiena neměla zdaleka končit. Množství lidí se stydí mluvit o tomto tématu, resp. nepovažují ji za něco, čemu by měli věnovat náležitou pozornost. Chyba! Ze špatné hygieny přibývá množství případů infekcí močového měchýře. 

Jak se správně utírat?
K prevenci onemocnění konečníku a udržení si základní hygieny po velké potřebě patří čištění konečníku neparfémovaným toaletním papírem. Každý by se měl otírat pohybem zepředu dozadu, aby se tak zabránilo přenosu zárodků, přítomných ve stolici, do blízkosti vaší močové trubice a močového ústrojí. Pokud se tak stane, jste vystaveni riziku vzniku infekce močového měchýře, kterou obvykle vyvolává bakterie Escherichia coli, žijící ve střevech. Proto je nejčastější přenos od konečníku k ústí močové trubice, kdy bakterie proniknou do měchýře a začnou se množit. Sliznice měchýře je podrážděná a zánět je na světě!

Vyhněte se intenzivnímu utírání, kdy na konečník zbytečně silně tlačíte. To má za následek nepříjemnému podráždění, svědění, bolesti i drobné odřeniny v anální oblasti. Odborníci doporučují po použití toaletního papíru si opláchnout konečník v bidetu nebo umýt pod sprchou a nakonec ošetřit přírodním olejem nebo mastí.

Pro anální zdraví má taková hygiena velký význam. Hygienická očista po vyprázdnění pomocí toaletního papíru a vody je nejvhodnější způsob, jak se vyhnout nepříjemným kožním reakcím, včetně infekce močového měchýře.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Strašně naštvaná Jana Štěpánková kvůli Bohémě! Zdehonestovali tátu!

Zprávy

Šokující vyjádření Merkelové a Františka. Buď se definitivně zbláznili, nebo žijí na nějaké jiné...

Bydlení

Vytáhněte zahradní techniku ze zimního spánku a připravte ji na jaro!

1. Simona Krainová oslavila narozeniny. Co dostala od svého milovaného manžela?

2. Manželka Willa Smithe v bikinách: 20 let po svatbě vypadá stále skvěle!

3. Gabriela Dvořáková si bez manžela vyšla v šatech s pořádným výstřihem!

4. Která je krásnější? Nádherná česká zpěvačka po boku světové modelingové špičky!

5. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek