Pozor! Pokud nechcete být jako koule, na tyto potraviny ke snídani rychle zapomeňte

Tak co teď s tím?
 Ostatní 
15. února 2017 06:45 / Shutterstock
Se snídaní je to různé. Někteří na ni nedají dopustit, protože díky ní získávají potřebnou energii na celý den, ale jsou i tací, kteří nesnídají a cítí se stejně dobře.

Nejhorší variantu ale zvolí ti, kteří sice snídají, ale zcela nevhodné potraviny. To pak kila letí nahoru rychlostí blesku.

A které potraviny jsou ke snídani opravdu nevhodné?

Cereálie
Mnoho lidí si myslí, že cereálie jsou tou nejsprávnější volbou. Omyl! Jsou totiž plné cukru, nezdravého tuku a sacharidů. Snídaňové cereálie mají dokonce vyšší obsah cukru než sušenky a dezerty. Navíc, obiloviny v nich obsahují jen nepatrné množství celých zrn.

Palačinky a vafle
Oblíbené palačinky a vafle jsou rovněž plné cukru a rafinované mouky a jejich konzumací své postavě také příliš neprospějete. Navíc se palačinky a vafle obvykle podávají se sirupem, čokoládou či šlehačkou, čímž se z nich stává doslova kalorická bomba.

Koláčky s džemem a šlehačkou
Koláčky s marmeládou jsou spíše dezert než jídlo. K snídani nejsou vhodné kvůli vysokému obsahu cukru, bílé mouky či másla a nízkému obsahu vlákniny a bílkovin. Jejich konzumace prudce zvyšuje procento výskytu obézních dětí.

Muffiny
Stále více oblíbené muffiny jsou jakési koláčky v přestrojení. Skládají se z rafinované mouky, rostlinného oleje, vajíčka a cukru. Prodávané muffiny jsou navíc často příliš velké, takže jejich konzumací nejednou překročíte denní povolenou normu té které přísady. Někdy jsou muffiny plněné nebo přelité čokoládou, což jim přidává další kalorie.

Sladké džusy
Džusy jsou jednou z nejhorších snídaňových možností, které si můžete vybrat, pokud se snažíte nepřibrat. Mnohé ovocné džusy ve skutečnosti obsahují velmi málo ovocné šťávy. Obsahují cukr nebo umělá sladidla, která přispívají k obezitě, metabolickému syndromu, cukrovce a k dalším chorobám. Konzumace velkého množství ovocné šťávy může mít stejné důsledky na vaši váhu a zdraví jako pití slazených nápojů. Když džus, tak jedině ten co si doma poctivě připravíte.

📷
5
fotografií
Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Strašně naštvaná Jana Štěpánková kvůli Bohémě! Zdehonestovali tátu!

Zprávy

Šokující vyjádření Merkelové a Františka. Buď se definitivně zbláznili, nebo žijí na nějaké jiné...

Bydlení

Vytáhněte zahradní techniku ze zimního spánku a připravte ji na jaro!

1. Simona Krainová oslavila narozeniny. Co dostala od svého milovaného manžela?

2. Manželka Willa Smithe v bikinách: 20 let po svatbě vypadá stále skvěle!

3. Gabriela Dvořáková si bez manžela vyšla v šatech s pořádným výstřihem!

4. Která je krásnější? Nádherná česká zpěvačka po boku světové modelingové špičky!

5. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek