خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Luxusní vánoční dezert na poslední chvíli? Švestky v čokoládě! • Styl / inStory.cz
 

Luxusní vánoční dezert na poslední chvíli? Švestky v čokoládě!

Překvapte vyváženou kombinací ovoce a čokolády
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Recepty 
20. prosince 2017 07:05 / Shutterstock
  0   0
Nestihli jste napéct cukroví a rádi byste si o vánočních svátcích dali něco delikatesního? Něco, co by omráčilo chuťové buňky? Připravte si rychlou nepečenou sladkost, po které se na talíři jen zapráší.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pečení cukroví na poslední chvíli nemusí vždy vyjít. Je potřeba více času a čeká vás spousta vážení, odměřování a tvarování. Když si neuhlídáte čas, tak na vás může z trouby koukat připálené cukroví.

Proto se raději pusťte do plněných švestek máčených v čokoládě. A pokud čekáte návštěvu, čokoládové švestky budou tím pravým završením večera.

Budete potřebovat:

  • sušené švestky (nejlépe měkčí)
  • rum
  • mandle
  • čokoládu
  • párátka
  • polystyren

Předem spařte mandle a zbavte je slupek. Švestky namočte přes noc v rumu. Před přípravou je sceďte. Spařenou mandli vložte do švestky, nejlépe ji tam vtlačte dírkou po pecce. Když bude dírka malá, nařízněte švestku nožem. O přínosu švestek na naše zdraví jsme psali zde.

Nad párou nebo ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Švestku napíchněte na párátko a ponořte do čokolády. Párátka se švestkami pak zapichujte do polystyrenu, nechte je tam, dokud čokoláda neztuhne.

Dotáhněte detaily

Vychytávkou mohou být rozemleté oříšky, ve kterých můžete před úplným ztuhnutím švestky obalit. Aby byly švestky ještě zajímavější, zkuste použít bílou a tmavou čokoládu. Nejprve rozpusťte tmavou čokoládu a ponořte švestku jen z poloviny. Nechejte ji na párátku, dokud čokoláda neztuhne. Pak předělejte párátko z druhé strany švestky a ponořte její druhou část. Po ztuhnutí podávejte. Pochvala vás nemine.

📷
3
fotografie
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Zprávy

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

Bydlení

Wabi Sabi, styl pro ty, kteří chtějí mít doma něco originálního

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن