خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Ve vztahu vždy miluje jeden víc než druhý... je to pravda? • Styl / inStory.cz
 

Ve vztahu vždy miluje jeden víc než druhý... je to pravda?

Odborníci se shodují, že tahle rovnost je v podstatě nemožná, vždy je někdo, kdo miluje víc. Ale pozor, pokaždé to může být jinak.
 Vztahy 
17. července 2017 19:54 / Shutterstock
  19   8
Milujete ho. On miluje vás. I přesto mezi vaše city nelze dát pomyslné rovnítko. Vždy jeden z partnerů cítí o trochu víc než ten druhý.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Vlastně je to logické. Každý člověk je jiný, proto i to, jak lidé milují, jak silné city mají a jak s nimi nakládají, se liší. Proto je velmi nereálné, že by k sobě dva lidé cítili stejně silnou lásku. „Každý člověk má zcela odlišnou osobnost, proto není pravděpodobné, že by se dva lidé v danou chvíli navzájem milovali s naprosto stejnou intenzitou,“ potvrzuje psychoterapeutka Lucie Horníková.

Jednou já, příště on

Počítejte s tím, že pokud budete mít dlouhodobý vztah, budou se měnit city vaše i vaší drahé polovičky. Na změnu intenzity vaší lásky má vliv i délka vztahu a váš věk. Odborníci se shodují, že je to zcela normální. V jednom období cítíte k partnerovi enormní lásku, zatímco on se jeví citově chladnějším. Později se role zase převrátí a takhle to probíhá po celou dobu vztahu.

Největší výkyvy v citech přicházejí v období významných životních událostí. První společné bydlení, narození dítěte, ale také zdravotní nebo pracovní problémy, to vše s vašimi city pořádně zamává. 

Ať už se teď nacházíte v jakémkoli období, mějte napaměti, že láskoměr neexistuje. I proto je zbytečné pitvat se v tom, zda právě milujete víc vy nebo on. Jste jako jin a jang, a to je zcela v pořádku.

Jednoduše existují období, kdy vy cítíte k partnerovi bezmeznou lásku, ale on může o svých citech z nějakého důvodu pochybovat. Pak se najednou vše změní a je to naopak. Vy přemýšlíte, proč vlastně s tímto člověkem jste, zatímco on je šťastný a city z něj doslova prýští.

Nejvíce pak vzájemná láska kolísá v době následujících životních mezníků:

První společné bydlení – nejdřív se objeví obrovská euforie z toho, že konečně žijete spolu. Zařizujete byt, budujete si své hnízdo. Později se ale klidně může stát, že partnerovi nadšení a láska k vám vydrží, vám ale začne vadit koš plný špinavého prádla, partnerovy poházené svršky a podobně. Vaše city tak trochu ochladnou, ale pak se naučíte tyto drobnosti tolerovat a vaše láska zase zesílí.

Narození dítěte – často se stává, že žena díky mateřské lásce jaksi posílí své city vůči partnerovi, který jí dítě „dal“, stará se o rodinu a podobně.Kvůli náročné péči o dítě ale nemívají ženy dost času a sil dát své city najevo, proto jejich partner naopak může procházet takovou menší krizí, kdy není středem pozornosti, a tak by se dalo říci, že zrovna v tu chvíli on svou ženu miluje méně. (Přečtete si, Co prožívají novopečení otcové!.)

Zdravotní problémy či krize v práci – pokud má jeden z páru některé z těchto potíží, odrazí se to na jeho náladě a chování. Může být protivný, podrážděný, nepříjemný. Vy se ho snažíte podpořit v těžké chvíli a jeho city k vám se díky tomu posílí. Ovšem ty vaše se mohou naopak oslabit, protože musíte čelit jeho špatným náladám. Více se o tom dočtete v článku Co dělat, když nedostatek peněz ohrožuje vztah?.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak poznat mamánka
Tvar nosu o člověku prozradí víc, než si možná myslíte
Blíží se Den matek. Máme pro vás tipy na krásné dárky, které nestojí skoro nic
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš vzal svou manželku Moniku do Dubaje. Užívají si líbánky!

Zprávy

Jak bydlí si státní zaměstnanci? Za hubičku

Bydlení

Wabi Sabi, styl pro ty, kteří chtějí mít doma něco originálního

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن