خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Řídnutí kostí je tichým strašákem 21. století. Jak mu předcházet? • Styl / inStory.cz
 

Řídnutí kostí je tichým strašákem 21. století. Jak mu předcházet?

Řídnutím kostí u nás trpí milion lidí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. ledna 2018 07:50 / Shutterstock
  0   0
Osteoporóza se tváří celkem nevinně, dokud jí sami neonemocníte. Mnohdy na ni přijdete, až když si zlomíte některou z končetin. Přitom by stačilo více prevence v podobě potravinových doplňků a změny stravy.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Osteoporóza je tichým strašákem 21. století. V České republice trpí tímto onemocněním přibližně milion lidí. Je to samozřejmě jen špička ledovce, další o svém onemocnění prozatím nemají ani tušení.

Při osteoporóze dochází k řídnutí kostní hmoty, klesá pevnost a pružnost kostí a tím dochází ke zlomeninám i při minimální zátěži. Vysoké riziko onemocnění se týká především žen po padesátce. U nich se vyskytuje osteoporóza 3x častěji než u mužů. Světové statistiky odhadují, že se v roce 2050 zvýší počet zlomenin kyčlí u žen o 240 % a u mužů dokonce o celých 310 %.

Doplňky stravy v podobě kolagenního hydrolyzátu

Jestli chcete osteoporóze předcházet, začněte s nejúčinnější prevencí, jaká se zatím u nás objevila. Jsou to především různé kolagenní peptidy zkombinované s vápníkem. Tyto doplňky přispívají k mineralizaci kolagenních vláken a stimulují kostní metabolismus. Pro celkovou podporu organizmu si můžete pořídit i kombinované doplňky, kde je kromě kolagenního hydrolyzátu a vápníku také řada minerálů a vitaminů. U těchto přípravků však nečekejte zázrak za týden. Při užívání je nutné dodržovat pravidelnost a délka užívání by měla být minimálně půl roku. 

Léčbu můžete najít i v přírodě

Při prevenci proti osteoporóze je možné využít i čistě přírodní léčbu. Nejvíce vám pomohou semena a přírodní estrogeny.

  • Semena – nejbohatším zdrojem přírodního vápníku jsou mák a sezam. Tato semena obsahují i hořčík, díky kterému se obě složky do těla správně vstřebávají. Skvělým zdrojem jsou také chia semínka. Z rozemletých semen pískavice řecké seno si můžete připravit čaj. Nejprve si uvařte půl litru řebříčkového čaje, do kterého přidejte lžičku prášku pískavice. Nápoj si rozdělte na 4 dávky a v průběhu dne vypijte.

  • Přírodní estrogeny – ty jsou obsaženy především v sójových bobech a výrobcích z ní. Zde si dávejte pozor, abyste jedli jen výrobky, které nejsou z geneticky modifikovaných plodin. Skvělým zdrojem přírodních estrogenů je i červený jetel.

Jaké nemoci trápí nejčastěji ženy a jaké muže? A která nemoc je spravedlivá k oběma pohlavím? Statistiky jsou v tomto směru docela zajímavé, více se dozvíte v našem článku zde.

📷
3
fotografie
Marcela Plachá | inStory.cz
Kam dál?
Pravidla užívání antibiotik
Deset skvělých vlastností medu, o kterých jste možná neměli ani tušení
Netrpíte náhodou kandidózou? Nemoc není jednoduché určit
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Na český trh se dostaly nebezpečné dívčí plavky. Pokud je máte doma, raději je vraťte

Bydlení

Váš byt o vás prozradí více, než možná chcete