Jak zatočit s akné

Akné se zlepší i díky změně životního stylu.
 Zdraví 
30. prosince 2016 16:10 / Shutterstock
Akné je kožní problém, který trápí většinu dospívajících, ale i některé dospělé. Přitom se dá jeho průběh dobře ovlivnit i pomocí domácí léčby. Je to sice běh na delší trať, ale vše může dopadnout velmi dobře. Poradíme několik triků.

Hygiena

Může se to zdát jako samozřejmé, ale mnoho lidí stále podceňuje právě to nejjednodušší. Akné obvykle nemá rádo omývání teplou vodou. Pokud navíc použijeme i speciální mýdlo proti akné, stav se velmi zlepší. Důležité je také sledovat, co právě vám pomáhá. Doporučuje se nosit účes, který nebude ležet čele a na tvářích, aby pokožka mohla volně dýchat. Neměly by se používat olejnaté a mastné kosmetické přípravky, které ucpávají póry a brání normálnímu fungování kůže. Vyhněte se všelijakým make-upům.

Přírodní prostředky proti akné

Existuje samozřejmě celá řada bylin, které vám mohou prospět. Doporučuje se odvar z kopřiv. Zkusit můžete i heřmánek. Důležitá je též úprava stravy. Přemíra sladkostí, příliš tučná jídla nebo pro někoho zase jídla výrazně kořeněná mohou způsobit zvětšení potíží. Někteří lidé reagují na ořechy, jiní na čokoládu. Každopádně se vyplatí zdravý životní styl a jednoznačně omezení příjmu sacharidů. Stav pokožky ovlivňuje i příjem vitaminu B. Akné také mizí během léta, kdy je pokožka vystavena slunečnímu záření. Snažme se proto být pravidelně venku po celý rok. Se sluněním to ale nepřehánějme, protože hrozí rakovina kůže. Ze stejných důvodů se vyhněme i soláriím. Sluníčko je dobré, ale jeho přemíra škodí. Postižená místa se mají nechat v klidu. Vřídky nevymačkávat.

Co když problém přetrvává

Někdy je zapotřebí zapojit do boje s akné silnější kalibr. Můžete vyzkoušet některý antiseptický nebo keratolytický krém. O konkrétním použití se poraďte s lékárníkem. Pokud by ani to nepomohlo, nevyhnete se patrně návštěvě lékaře, který může předepsat speciální pleťovou vodu, vitamín A, nebo antibiotika či hormonální léčbu. Uvědomte si, že tyto prostředky jsou už velkou zátěží pro organismus, a proto přemýšlejte, zda by přece jen nebylo lepší změnit životní styl. Přestat kouřit a začít zdravě jíst se člověku vrátí i jinak než ve zlepšení stavu pleti.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Co dělat a nedělat při menstruaci
Jak na migrénu
Máte dnes k večeři kapra? Tak byste si tohle měli určitě přečíst!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mrazivé tajemství: Známý režisér měl stejnou rakovinu jako Gott. Přežil jen on!

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Bydlení

Skvělý, účinný a levný čistící prostředek v domácnosti ? No přece cola!

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!