Jak se vypořádat s kocovinou

Bolest hlavy i další následky pití alkoholu lze odstranit
 Zdraví 
01. ledna 2017 10:45 / Shutterstock
Toto téma právě dnes mnoho lidí řeší. Silvestr za námi, hlava bolí, žaludek se houpe. Poradíme, jak kocovině nejen předejít, ale jak ji účinně eliminovat.

Prevence

Nejjednodušší je kocovině předejít. Pokud chceme pít alkohol, dbáme na to, abychom nemíchali druhy, aby nápoje nebyly sladké. Horší kocovina také bývá po drincích, které jsou barevné. Menší následky mívá pití čiré. V každém případě se snažíme pít hodně vody a snažíme se dlouho spát.

Léčení

Jako léčebný prostředek se osvědčuje samozřejmě voda. Pravidelně pijeme, protože tak dodáváme tělu chybějící vodu a snižujeme následky dehydratace. Prospěje sprcha a mírná fyzická aktivita. Pokud máme možnost, můžeme si dát trochu vývaru, který tělu dodá i chybějící sůl. Velmi účinné je dodání vitamínu C a B. Pokud sníme čerstvé ovoce, dodáme tělu i fruktózu, která rovněž pomáhá léčit kocovinu. Protože se vlivem alkoholu sníží v těle také hladina hořčíku, můžeme ji doplnit pomocí vhodných tablet, nejlépe v kombinaci s vápníkem. Některým lidem pomáhá také pití zázvorové limonády. Z bylinných přípravků se určitě hodí pití mátového čaje, který uklidní žaludek, pití výluhu řebříčku, který má pozitivní vliv na játra a žlučník a také lze využít heřmánkový čaj, který ale není vhodný pro alergiky.

Čemu se určitě vyhnout

Docela jistě se vyhněte užívání léků jako je aspirin či ibuprofen. Sice na krátkou chvíli pomohou a zbaví bolestí hlavy, ale představují pro vaše játra jen další zátěž a navíc dráždí už tak podrážděný žaludek. Také se nedoporučuje pít mléko, které někteří těžko snášejí, a je poměrně těžké na trávení. Někteří lidé, ale na ledový mléčný koktejl nedají dopustit. A už vůbec se vyhněte pití dalšího alkoholu, i když se občas i v odborné literatuře připouštěly pozitivní vlivy piva, které zatlumí receptory, které se dožadují dalšího přísunu alkoholu.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Jezte kokos. Zhubnete!
Plíživý zabiják, který nás ohrožuje každý den! Jak se mu účinně bránit?
Stop zápachu nohou
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Podvod na diváky? Karel z Prostřena je spolužák vnuka Bohdalky a je to herec!

Zprávy

Merkelová zřejmě vůbec netuší, co se kolem děje. Jak jinak si vysvětlit její slova o budoucnosti Evropské...

Bydlení

Sklo je žádaným prvkem mnoha interiérů

1. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

2. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

3. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!

4. Americká herečka Eva Mendes se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Vypadá skvostně!

5. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!