Jak se vypořádat s kocovinou

Bolest hlavy i další následky pití alkoholu lze odstranit
 Zdraví 
01. ledna 2017 10:45 / Shutterstock
Toto téma právě dnes mnoho lidí řeší. Silvestr za námi, hlava bolí, žaludek se houpe. Poradíme, jak kocovině nejen předejít, ale jak ji účinně eliminovat.

Prevence

Nejjednodušší je kocovině předejít. Pokud chceme pít alkohol, dbáme na to, abychom nemíchali druhy, aby nápoje nebyly sladké. Horší kocovina také bývá po drincích, které jsou barevné. Menší následky mívá pití čiré. V každém případě se snažíme pít hodně vody a snažíme se dlouho spát.

Léčení

Jako léčebný prostředek se osvědčuje samozřejmě voda. Pravidelně pijeme, protože tak dodáváme tělu chybějící vodu a snižujeme následky dehydratace. Prospěje sprcha a mírná fyzická aktivita. Pokud máme možnost, můžeme si dát trochu vývaru, který tělu dodá i chybějící sůl. Velmi účinné je dodání vitamínu C a B. Pokud sníme čerstvé ovoce, dodáme tělu i fruktózu, která rovněž pomáhá léčit kocovinu. Protože se vlivem alkoholu sníží v těle také hladina hořčíku, můžeme ji doplnit pomocí vhodných tablet, nejlépe v kombinaci s vápníkem. Některým lidem pomáhá také pití zázvorové limonády. Z bylinných přípravků se určitě hodí pití mátového čaje, který uklidní žaludek, pití výluhu řebříčku, který má pozitivní vliv na játra a žlučník a také lze využít heřmánkový čaj, který ale není vhodný pro alergiky.

Čemu se určitě vyhnout

Docela jistě se vyhněte užívání léků jako je aspirin či ibuprofen. Sice na krátkou chvíli pomohou a zbaví bolestí hlavy, ale představují pro vaše játra jen další zátěž a navíc dráždí už tak podrážděný žaludek. Také se nedoporučuje pít mléko, které někteří těžko snášejí, a je poměrně těžké na trávení. Někteří lidé, ale na ledový mléčný koktejl nedají dopustit. A už vůbec se vyhněte pití dalšího alkoholu, i když se občas i v odborné literatuře připouštěly pozitivní vlivy piva, které zatlumí receptory, které se dožadují dalšího přísunu alkoholu.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gottová je prý "pinda" a Gott opět naštval spoustu fanoušků! Co se to děje?

Zprávy

Začíná rok 2017 a s ním i velké překvapení pro české řidiče

Bydlení

Příprava zahradní techniky na jaro!

1. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

2. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

3. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!

4. Nádherná Emily Ratajkowski se ráda svléká. Na Zlatých glóbech ukázala alespoň pořádný výstřih a...

5. Andělská tvář a perfektní tělo! Tahle ruská modelka je až neuvěřitelně krásná!