Jak zvládnout bolesti zubů než se dostanete k zubaři

Bolest zubů přivede k lékaři každého.
 Zdraví 
04. ledna 2017 08:43 / Shutterstock
Bolest zubů patří k nejméně příjemným bolestem, které nás během života potkávají. Bez odborného ošetření se většinou odstranit nedají, ale někdy může být důležité i to, abychom vydrželi do té doby, než se dostaneme na zubařské křeslo. Máme pro vás několik tipů jak bolest zvládnout.
دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google
خريد vpn Google
دانلود آهنگ جدید
دانلود سریال عاشقانه
دانلود آهنگ جدید
خريد vpn موبايل Google

Příčina bolesti

Bývá samozřejmě různá, ale měli bychom se snažit zjistit její původ, abychom věděli, jak jí čelit. Nejčastěji je důvodem zubní kaz a zánět dásně. Některé bolesti zubů jsou spojeny se záněty vedlejších nosních dutin. Někdy také bolí zuby, které mají podobné nervové zakončení jako orgány v těle. Potíže se zuby mohou v takovém případě signalizovat nerovnováhu žlučníku nebo jiné obtíže trávicí soustavy.

Bolest způsobená zubním kazem

V takovém případě dbáme ve zvýšené míře o hygienu ústní dutiny. Kromě vyčištění zubů kartáčkem je vhodné použít také mezizubní kartáček a dentální niť. Můžeme si ústa vypláchnout i ústní vodou. Pokud zub reaguje na studené nebo naopak na teplé, snažíme se vyhnout tomu, co nám bolest zvětšuje. Využít se dá hřebíčková silice, která působí jako lokální anestetikum. Pokud ji nemáme, můžeme si rozemlít či rozdrtit hřebíček z kuchyňských zásob a přiložit na postižené místo. Někdo toto aromatické koření prostě rozžvýká a jazykem umístí drť tam, kde nejvíc cítí bolest. Pokud je na zubu zřetelný otvor, vložíme do něho malý vatový tampónek napuštěný hřebíčkovou silicí.

Bolest způsobená zánětem

Jestliže v dásni probíhá zánět, bývá obvykle dobré postižené místo chladit. Opět se vyplatí hygiena ústní dutiny. Navíc můžeme použít některé protizánětlivé látky, které máme doma. Výborné je vyplachování úst výluhem šalvěje či heřmánku. Můžeme zkusit i česnek, propolis nebo dezinfikovat ústa slivovicí. Někdy může být výhodnější místo chlazení ústa vyplachovat teplou vodou. To je obzvlášť vhodné, pokud máme dojem, že otok obsahuje hnis a chceme, aby se absces provalil a nám se ulevilo od bolesti.

Užívat léky?

Bolest zubů je většinou důvodem, kdy si vezme léky i ten, kdo je jinak příliš neuznává. Důležité je, abychom rozhodně nepřekračovali povolené dávkování a dali si také pozor na to, že pod různými názvy mohou být analgetika se stejným složením. Následky předávkování mohou být velmi vážné. Některá analgetika mají ovšem tendenci i k tlumení zánětu a otoku, takže mohou pomoci zásadním způsobem. Každopádně neberte dočasné odeznění potíží jako důvod, proč nenavštívit lékaře. Bolest zubu se totiž obvykle vrátí v tu nejméně vhodnou chvíli.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Strašně naštvaná Jana Štěpánková kvůli Bohémě! Zdehonestovali tátu!

Zprávy

Šokující vyjádření Merkelové a Františka. Buď se definitivně zbláznili, nebo žijí na nějaké jiné...

Bydlení

Vytáhněte zahradní techniku ze zimního spánku a připravte ji na jaro!

1. Simona Krainová oslavila narozeniny. Co dostala od svého milovaného manžela?

2. Manželka Willa Smithe v bikinách: 20 let po svatbě vypadá stále skvěle!

3. Gabriela Dvořáková si bez manžela vyšla v šatech s pořádným výstřihem!

4. Která je krásnější? Nádherná česká zpěvačka po boku světové modelingové špičky!

5. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek