خرید vpn خرید vpn خرید vpn
S vitamínem B proti klíšťatům a ostatnímu hmyzu • Styl / inStory.cz
 

S vitamínem B proti klíšťatům a ostatnímu hmyzu

Užívání vitamínů řady B vás ochrání před klíšťaty.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
20. srpna 2017 13:56 / Shutterstock
  28   1
Člověk se snaží bránit před hmyzem všemi dostupnými způsoby. Pokud nechcete používat chemické repelenty a spoléhat na štěstí při pohybu v přírodě, můžete použít naše doporučení.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Užívejte B komplex nebo jezte kvasnice

Doporučení je vlastně docela jednoduché. Užívejte pravidelně B komplex v doporučeném dávkování, nebo pokud nechcete přímo polykat tabletky, používejte pivovarské kvasnice, které také obsahují škálu vitamínů B. Uvidíte, že se vám klíšťata budou vyhýbat obloukem a stejně tak i další hmyz, třeba otravní komáři. Nefunguje to samozřejmě stoprocentně, ale to ani jiné způsoby, včetně těch chemických.

Jak to funguje

Účinek vitamínů B je vlastně dvojí. Při pravidelném užívání se snižuje pocení, takže klíšťata nenacházejí na vás tak atraktivní místa k přisátí. Klíště totiž preferuje vlhčí místa s jemnou kůží. Navíc pravidelným užíváním B komplexu budete klíšťatům nepříjemně vonět.

Výhody

Oproti používání chemických repelentů má tento způsob i další výhody. Správná hladina vitamínů, včetně zejména i vitamínu C má ohromný význam pro naše zdraví a pro posílení imunity. Jestliže k B komplexu přiberete i vitamín C máte také ochranu před rozvojem onemocnění, která klíšťata přenáší. To vám žádný chemický repelent neposkytne.

Další velkou výhodou je, že užívaný vitamín B poskytuje ochranu průběžně během celého dne. Nemusíte si proto dělat vrásky, že jste se nestihli postříkat repelentem nebo že u sebe nemáte zrovna pytlíček s kořením proti klíšťatům.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Zorientujte se v drůbežím mase: Jak ho připravovat a které je nejzdravější
Pozor na záludnou schistosomózu
Slanina jako lék. Fantastické účinky mastné pochoutky
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Prezidentská kancelář odmítá zveřejnit loňské platy a odměny. Žalob se nebojí

Bydlení

Trvalky dodají každé zahradě život. Některé se hodí na slunce a jiné do stínu