Peeling je důležitý pro svěží a krásnou plet: Častá aplikace ji však může poškodit. Stačí jednou měsíčně, říká odbornice

 Krása 
Včera | 10:11 / Pavla Krejčí
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peeling by neměl být používán příliš často Pexels
Pravidelný peeling obličeje zajišťuje svěží pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Mnohé ženy se však dopouští chyby, která jejich pleti může spíše uškodit. Důležité je proces nepřehánět.

Používání peelingu má pro pleť blahodárné účinky. Odstraňuje suché a odumřelé kožní buňky, stimuluje krevní oběh a čistí póry a díky tomu se pokožka rychleji regeneruje. Peeling také pomáhá s nečistotami a může předcházet vráskám, rovněž má vyhlazující a hloubkově čistící účinek. Pokud ale chcete o svůj obličej pravidelně pomocí peelingu pečovat, měli byste se vyvarovat jedné chyby.

Podle odbornice Anne-Cathrin Löffler je největší chybou u peelingu příliš časté používání. Pokud máte zdravou a ‚normální‘ pleť, stačí peeling aplikovat jednou za měsíc. To platí pro mechanický i chemický peeling.

Kůže se obvykle obnovuje v cyklu 28 dní. V tzv. bazocelulární vrstvě se průběžně tvoří nové kožní buňky, které do čtyř týdnů zrohovatí, a následně migrují na povrch kůže. Už po měsíci má člověk v podstatě úplně novou pleť. Postačí tedy peeling obličeje jednou za měsíc. Častější používání znamená pro pokožku stres, může ji také dlouhodobě dráždit, a dokonce vést k předčasnému stárnutí. Kožní buňky se pak musí dělit rychleji než obvykle.

U problematické pleti je to ale jiné, ať už je to způsobeno hormony nebo z jiných důvodů. Zde odbornice doporučuje aplikaci dvakrát až třikrát do měsíce.

„Dělením buněk se rozumí celá pokožka těla, tedy i od dekoltu dolů. Ale vzhledem k tomu, že pokožka na těle je ‚robustnější‘ a různé sprchové gely často obsahují drobné peelingové granule, můžete tělo peelingovat i častěji, zejména zóny jako jsou např: lokty, kolena nebo tam, kde vznikají srůsty pojivové tkáně/celulitida (např. stehna). Ale ani tady nelze peeling používat každý den: maximálně 1x týdně,“ říká Löffler webu Freundin.

Tipy na suroviny pro výrobu domácího peelingu

Káva

Mletá káva je obzvláště jemná, a proto velmi šetrná k pokožce. Navíc podporuje krevní oběh, a má tak povzbuzující účinek.  Použijte již uvařenou kávu, ta je obzvláště jemná a měkká!

Mořská sůl

Mořská sůl kromě peelingových vlastností obsahuje také cenné minerály a působí dezinfekčně. Z jejích léčivých vlastností těží zejména problematická pleť. Buďte však opatrní, pokud máte citlivou a suchou pokožku: sůl odvádí vlhkost a může citlivou pokožku podráždit.

Avokádo 

Tato superpotravina obsahuje spoustu zdravých složek, jako je biotin, hořčík, vitamín E, a také vysoký obsah tuku. Obličejový peeling s avokádem hydratuje pokožku a činí ji vláčnou. Z hydratačních vlastností avokáda těží zejména suchá pokožka.

Med
Včelí přírodní sladidlo je přínosné hned v několika ohledech: má uklidňující, protizánětlivé a projasňující účinky. Je proto ideální na odstranění skvrn a zmírnění zánětů. K výrobě peelingu na obličej je nejlepší použít organický med stáčený za studena.

Autorský článek, další zdroje: Freundin, DIY Natural

Témata: pleť, peeling
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu