Léčivé účinky kvalitní čokolády

Kvalitní čokoláda není levná, ale našemu tělu pomáhá.
 Zdraví 
16. února 2017 08:55 / Shutterstosk
Kvalitní vysokoprocentní čokoláda má pozitivní účinky na lidské zdraví. Na rozdíl od obyčejných čokolád plných cukru a dalších přidaných složek. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Kvalitní čokoládou se rozumí čokoláda s obsahem kakaa přes 75%. Existují i čokolády s obsahem 99%. Obtížně se shánějí, ale jsou pochopitelně nejkvalitnější. Tyto čokolády obsahují jen velmi málo přidaného cukru. Nehrozí u nich ani vytvoření závislosti na sladkém, ani nějaké velké přibírání na váze.

Léčivé účinky čokolády

Čokoláda má schopnost snižovat krevní tlak, působí proti vzniku infarktu, snižuje krevní srážlivost, a proto zlepšuje prokrvení těla. Pozor by si měli dát lidé, kteří užívají léky na ředění krve a lidé s poruchou srážlivosti. Čokoláda obsahuje mnoho antioxidantů a přispívá tak k prevenci rakoviny. Povzbuzuje činnost mozku a působí pozitivně na psychiku, protože zmírňuje pocity úzkosti. Zahání únavu, zvyšuje bdělost, zlepšuje svalovou výkonnost.

Obsah minerálů

Čokoláda obsahuje velké množství prvků, které tělo potřebuje. Jde zejména o hořčík, fosfor a draslík. Čokoláda je ale bohatá i na měď, vápník, železo a fluor. Není proto pravda, že by se po její konzumaci kazily zuby. To samozřejmě platí o konzumaci nekvalitních přeslazených čokolád.

Zlepšuje chuť na sex

Určitě neuděláte chybu, pokud si dopřejete spolu s partnerem kvalitní čokoládu v rámci romantické večeře. Její účinky jako afrodiziaka byly dávno prokázané. Užívali jí už Mayové a Aztékové. Poslední průzkumy prokázaly, že ženy jsou na fenyletylamin, který je za tyto účinky odpovědný citlivější než muži.

Všeho s mírou

I když je kvalitní čokoláda mírně léčivá, neměli bychom jí pojídat ve velkém. Jednak bychom se finančně zruinovali, ale zbytečně bychom přidávali našemu tělu kalorie. Bohatě proto stačí 50 gramů na den nebo i polovina. Důležité je čokoládu vychutnávat, jíst pomalu a nepřidávat ji do pokrmů.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Strašně naštvaná Jana Štěpánková kvůli Bohémě! Zdehonestovali tátu!

Zprávy

Šokující vyjádření Merkelové a Františka. Buď se definitivně zbláznili, nebo žijí na nějaké jiné...

Bydlení

Vytáhněte zahradní techniku ze zimního spánku a připravte ji na jaro!

1. Simona Krainová oslavila narozeniny. Co dostala od svého milovaného manžela?

2. Manželka Willa Smithe v bikinách: 20 let po svatbě vypadá stále skvěle!

3. Gabriela Dvořáková si bez manžela vyšla v šatech s pořádným výstřihem!

4. Která je krásnější? Nádherná česká zpěvačka po boku světové modelingové špičky!

5. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek