Jak vybrat pánské hodinky pro jakoukoliv příležitost?

 Sponzorovaný článek 
19. října 2023 13:28 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Výběr hodinek dále přizpůsobte svému módnímu stylu allegro.cz
Hodinky již dávno nejsou jen praktickým pomocníkem pro měření času. Aktuálně pánské hodinky platí za jeden z nejlepších fashion doplňků pro muže. Dokáží podtrhnout osobní styl a signalizují společenské postavení. Jak při výběru pánských hodinek postupovat? Inspirujte se ověřenými tipy!

Hodinky přizpůsobte svému osobnímu stylu

Napadlo vás někdy před koupí nových hodinek udělat menší revizi svého šatníku? Ačkoliv to zní zvláštně, vyplatí se to. Snadno tak získáte přehled o tom, jaké kousky ve vaší skříni převažují. Jestliže u vás dominuje zejména basic oblečení, dovolit si můžete hodinky s výraznějším řemínkem a okázalejším zdobením. Pokud se naopak většina vašich outfitů skládá ze vzorovaných a pestrobarevných modelů, sáhněte po méně výrazných hodinkách

Výběr hodinek dále přizpůsobte svému módnímu stylu. Jedny a ty samé hodinky se nemusí hodit pro muže, kteří tráví většinu dne v obleku a pro ty, kteří naopak nosí hlavně džíny, mikiny nebo teplákové soupravy. 

Vždy byste měli dobře zvážit, zda dáte raději přednost luxusním hodinkám s koženým řemínkem, nadčasovým hodinkám s nerezovým řemínkem, hodinkám ve sportovním designu nebo například chytrým hodinkám. 

Kupujte hodinky od ověřených prodejců

Hodinky se bohužel řadí mezi kousky, které jsou často oběťmi nekalého prodeje. Na padělané hodinky lze narazit poměrně snadno. Předejít pořízení fake modelu můžete velmi jednoduše – hodinky vždy kupujte výhradně na spolehlivých místech.

Originální a značkové pánské hodinky si mimo jiné můžete zakoupit na Allegro.cz. Nejvíce populární jsou v poslední době pánské hodinky od značek Casio, Hugo Boss, adidas, Lorus, Armani, Curren, Naviforce, Omega, Rolex, Pacific, Skmei, Tommy Hilfiger a mnoha dalších. 

I když jsou padělky zpravidla o něco levnější, v tomto případě se šetřit skutečně nevyplatí. Kvalitní hodinky od ověřených prodejců a značek jsou jednou z nejlepších investic, která vám bude dělat radost dlouhé roky. Z originálu navíc jistě budete mít mnohem lepší pocit. 

Jak vybrat správnou velikost pánských hodinek?

Nejdůležitější je při výběru nových hodinek šířka a celkově velikost obálky/pouzdra. Plánujete-li si pořídit sportovní nebo klasické pánské hodinky, nemusíte se při výběru nějak zvlášť omezovat. Velikost obálky hodinek se pouze snažte přizpůsobit velikosti svého zápěstí. Zde by měla platit přímá úměra. Čím větší máte zápěstí, tím větší hodinky si můžete dovolit. 

Výběr elegantních pánských hodinek bývá složitější. Tentokrát dejte přednost střední tloušťce pouzdra, ideálně okolo 6 až 10 mm. Mělo by tomu tak být hlavně z toho důvodu, aby se vám hodinky nezachytávaly o manžety košile, což by nepochybně bylo nepříjemné. Co se týče šířky pouzdra, opět samozřejmě záleží na velikosti zápěstí. Doporučujeme však zvolit hodinky s šířkou obálky do cca 40 mm. Pánské hodinky by totiž neměly být dominantou formálního outfitu, ale pouze by ho měly příjemně dotvořit. 

Konkrétní výběr vždy záleží pouze na vás. Jedno je ovšem jisté – bez kvalitních pánských hodinek se neobejde žádný muž

Témata: hodinky, nákup, rady
Kam dál?
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech