خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Co o vašem zdraví prozradí váš nos? Budete překvapeni • Styl / inStory.cz
 

Co o vašem zdraví prozradí váš nos? Budete překvapeni

V první řadě je nos smyslový orgán, který nám zajišťuje čich. Prozradí toho ale daleko víc
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Zdraví 
30. srpna 2017 11:56 / Shutterstock
  3   5
Není to jen smyslový nástroj pro zachycení a vyhodnocování pachů. Podle odborníků o vás nos prozradí mnohem víc. Například může napovědět, jak jste na tom se zdravím.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nos je smyslový orgán, který zajišťuje jeden z pěti lidských smyslů, a to čich. Je překvapivé, co všechno může prozradit jeho barva, sliznice či tvar.

Zabarvení nosní sliznice

Nosní dírky či nos může lékař vyšetřovat i během běžné lékařské kontroly.  Membrány v nose by měly být růžové. Pokud jsou namodralé, příliš bledé nebo oteklé, může to být známka alergie nebo zánětu. Pokud je sliznice v nose příliš červená, je to obvykle příznak infekce.

Nosní bakterie a nadváha

Jedna z provedených studií například zkoumala, zda přítomnost bakterií v nosohltanu nějak souvisí s indexem tělesné hmotnosti (BMI). Vědci zjistili, že lidé s nadváhou mají na nosní sliznici více potenciálně patogenních organismů. Hubení lidé jich v nose měli méně.

Tvar nosu

Vědci též zjistili, že pěkně tvarovaný nos je pro mnohé z nás ukazatelem fyzického zdraví, a tedy i ukazatelem toho, zda jste v rámci přirozeného partnerského výběru úspěšní. Čím byl nos u zkoumaných osob kratší, tím se stával jeho majitel či majitelka atraktivnější pro druhé pohlaví. Podle vědců se také ukazuje, že pokud je špička nosu v souladu s pravidly "zlatého řezu", zvyšuje to atraktivitu obličeje. Možná proto tolik lidí investuje peníze do plastické operace nosu.

Nos a schizofrenie

I když lékaři obvykle diagnostikují schizofrenii pouze na základě psychologického vyšetření, podle lékařské agentury Medicaldaily.co se dá odhalit i detailním prozkoumáním vzorků z nosu, a to pomocí identifikace genové exprese čichových neuronů v nose. Nos může poukázat i na rozvoj Alzheimerovy choroby, protože jedním z častých příznaků je ztráta citlivosti čichu ještě předtím, než začnou problémy s pamětí.

Červený nos

Červený nos podle odborníků znamená, že dotyčný přespříliš holduje alkoholu. Mimo to je červený nos i ukazatelem úzkosti, stresu alergie či horečky. Může signalizovat i poruchu štítné žlázy.

📷
5
fotografií
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Trápí vás zácpa? Takto se jí efektivně zbavíte v pohodlí domova
Záhada dyslexie rozluštěna? Proč vzniká a jak ji léčit
Příliš mnoho draslíku ohrožuje váš život
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Na český trh se dostaly nebezpečné dívčí plavky. Pokud je máte doma, raději je vraťte

Bydlení

Váš byt o vás prozradí více, než možná chcete