Vyzkoušejte barvení hennou a budete překvapeni kvalitními vlasy

 Krása 
15. února 2018 13:53 / Marcela Plachá
  1
📷
4 fotografie v galerii
Přírodní barvy jsou pro vlasy blahodárné Pixabay
Chemické látky v barvách ničí vlasy a způsobují alergie. I barvené vlasy přitom mohou být zdravé. Stačí použít rostlinné barvy, které neškodí a navíc vlasům prospívají.

Henna je jedna z nejstarších přírodních barev nejen na vlasy, ale i kůži. Jsou to usušené a rozemleté lístky rostliny Lawsonia Inermis rostoucí v severní Africe a v Indii. Nejznámější je asi henna barvící do rezava, ale existuje i henna bezbarvá pro výživu vlasů, a mnoho odstínů od blond přes mahagon po černou. 

Jak henna působí

Henna vlasy obarví tak, že je obalí a tím je dělá silnějšími, chemická barva do struktury vlasu proniká a tím je dělá křehčími. Henna na každém vlásku vytvoří vrstvičku pigmentu, takže je vhodná i pro barvení šedivých vlasů. To znamená, že vlas ochrání proti nepříznivým vlivům, místo aby ho, jako běžné chemické barvy, naopak oslabila a rozlámala. To je také důvod, proč je možné používat bezbarvou hennu čistě jen jako ochrannou masku. Henna vlasy vyživuje a chrání, tudíž nepadají, nelámou se a rychleji a lépe rostou. Právě kvůli ochranné funkci henny se vám nebudou třepit konečky tak často. 

Příznivé účinky

Rostliny, které se pro barvení vlasů tradičně používají, zajišťují vlasům zároveň péči. Mohou být přímo řešením na problémy, se kterými se u svých vlasů potýkáme, jako jsou lupy, padání vlasů nebo unavený vzhled vlasů. Jestliže jsou rostlinné barvy kvalitní, projeví se změna často už po první aplikaci. Vlasy se rozzáří a jsou vitálnější. Někdy mohou hned po první aplikaci dokonce zmizet lupy nebo ustoupit padání vlasů. Aplikace čistě rostlinné barvy totiž zároveň představuje vlasovou kúru. Rostlinné látky s antimikrobiálním účinkem tak působí během aplikace na pokožku a ozdravují ji. Obdobně vlasové kořínky získávají intenzivní výživu. 

Aplikace

Barvicí pasta se připraví smícháním prášku s horkou vodou. Je důležité, aby voda byla opravdu horká – chvíli po varu - nestačí teplá voda z kohoutku! Vytvořenou kašičku přiměřené hustoty (tzn. aby kaše nestékala a přitom se dobře nanášela) naneste na umyté, mírně vlhké vlasy. Tuto pastu je třeba nanášet na vlasy teplou a v teple ji nechat působit – to znamená zakrýt si barvené vlasy sáčkem a ručníkem nebo čepicí. Pro dosažení požadovaného výsledku je třeba před prvním barvením pročíst návod k použití. Čím déle se henna na vlasech nechá, tím výraznějšího se dosáhne odstínu. Po aplikaci vlasy důkladně opláchněte vodou a umyjte šamponem. Jak hennou kreslit na tělo a tetovat jsme psali zde.

Není vhodná pro každého

Henna má tendence vlasy lehce vysoušet, což u rychle mastících se vlasů je veliké plus, ale u suchých a lámavých vlasů se nedoporučuje. Vysušování se dá eliminovat tím, že si po barvení dopřejete výživnou vlasovou masku s pár kapkami rostlinného oleje. Henna se také nedoporučuje v kombinaci s chemickými barvami. Pokud tedy máte vlasy již chemicky obarvené, je potřeba alespoň dva měsíce s přírodní barvou počkat. To samé platí pro trvalou ondulaci. Mezi přírodním a chemickým zásahem do vlasů je vždy nutné udělat několikatýdenní pauzu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...