Chcete opticky ubrat pár kilogramů? Změňte jednoduše svůj účes

 Krása 
20. července 2018 08:06 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Správný účes dokáže opticky zeštíhlit Internet
Pokud vás trápí trochu baculatější obličej a chtěly byste vypadat štíhleji, může vám v tom pomoci vhodně zvolený účes. I taková zdánlivá maličkost dokáže totiž udělat divy. Některé střihy totiž zcela zbytečně přidávají na váze, zatímco s jinými bude váš obličej vypadat štíhlejší a jemnější.

Kdo by se nechtěl líbit. Pokud se vám nedaří zhubnout, a přesto chcete udělat dojem, zkuste se svěřit do rukou kadeřníka. Může vám výrazně pomoci. Stačí upravit správným způsobem ofinu a hned budete vypadat, že máte o nějaký ten kilogram méně. Správný účes dokáže i omladit a naopak - existuje řada střihů, které vám roky jen přidají. O tom, jakých účesů se vyvarovat, jsme psali zde.

Klíčová je délka vlasů

Baculky by se ze všeho nejdřív měly zaměřit na délku svých vlasů. Ta je totiž pro celkový vzhled hodně zásadní.

Obecně platí, že dlouhé vlasy zakrývají okraje vaší tváře a celému obličeji dodávají protáhlejší vzhled.

Naopak krátký střih vám jen přidá kila navíc, i když existují výjimky. Silnější ženy by se měly vyvarovat i účesů s délkou vlasů po bradu. Jen tím zvýrazníte vaše nedostatky včetně dvojité  brady. Lepší bude, když si necháte vlasy o něco delší, ideálně alespoň po ramena.

S ofinou opatrně

Pokud si nedokážete představit, že byste byla bez ofiny, máme pro vás dobrou zprávu - nemusíte se jí zbavovat, jen je třeba zvolit správný střih.

Například zcela nevhodná je ofina střižená rovně. Tento typ ofiny udělá vaši tvář opticky kratší a širší.

Ideální je zvolit asymetrickou ofinu, která má dar obličejové kontury opticky zeštíhlit a zjemnit.

Kouzlo sestříhaných účesů

Takzvané vrstvené účesy vypadají skvěle a navíc opticky ubírají na váze. Poproste kadeřnici, aby vám vytvořila účes sestříhaný tak, aby vlasy zasahovaly do tváře - skvěle tím zamaskujete problémové části obličeje. Ideální je delší, postupný střih, který pokračuje pod bradou, což má nejlepší efekt.

Výhodou těchto střihů je, že i když si dáte vlasy do culíku, několik pramenů pořád zůstane spadených ve tváři, takže maskovací manévr bude stále fungovat. Naopak když mají vlasy stejnou délku, vypadá vaše tvář plnější.

Vlny umí zjemnit

Pokud máte nějaké to kilo navíc, dejte před vlasy rovnými jako hřebíky raději přednost dlouhým vlnám. Umí zjemnit kontury tváře a obličej se stává na pohled drobnějším. 

Delší délka (zkuste délku po ramena nebo delší) přitahuje oči dolů a dělá vaši tvář štíhlejší. Navíc vám tento typ účesu ubere i nějaký ten rok věku.

Pěšinka na bok

A ještě jedna rada na závěr - vyzkoušejte také několik variant rozdělení vlasů. Pokud máte například širší obličej ve tvaru srdce, měly byste se vyvarovat rozdělení vlasů uprostřed, protože to vaši tvář udělá ještě kulatější.

Dámám s kulatým obličejem daleko lépe sluší, když si pěšinku vytvoří trochu na boku. Zdůrazníte tak lícní kosti a tvář celkově zjemníte. Chcete-li přidat objem vašim vlasům, abyste prodloužily tvář, vyzkoušejte rozdělit vlasy na opačné straně, než je přirozená.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...