Vyrobte si doma vlastní přírodní deodorant. Funguje výborně a je bez chemie

 Krása 
26. října 2020 13:37 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Přírodní deodorant snadno vyrobíte v kuchyni Depositphotos
Přírodní deodoranty neobsahují chemikálie a místo toho se opírají o jiné přísady, které absorbují vlhkost a neutralizují tělesný pach. A co víc, skutečně fungují.

Běžné deodoranty obsahují parabeny a další chemikálie, které mohou narušit váš endokrinní systém mimo oblast podpaží, kde se toxiny mohou snadno vstřebávat do krevního řečiště. Kromě možných toxinů a parabenů obsahuje mnoho komerčních deodorantů také hliník, což je chemická látka, která blokuje potní kanály a brání vám tak v pocení.

Vlastní přírodní deodorant, vlastní vůně

Není tedy divu, že se v poslední době přírodní deodoranty stávají stále více oblíbenými. Navíc výroba vašeho vlastního přírodního deodorantu vám umožní vytvořit vzorec vhodný pro vaše potřeby a ještě ho obohatíte i vlastní vůni pomocí směsí éterických olejů. Esenciální oleje jsou aktivní rostliny s řadou léčivých vlastností, takže vás zbaví potu a rovněž i bakterií. A konečně, výroba vlastního přírodního deodorantu vám umožní přizpůsobit si recepturu konkrétním podmínkám pokožky, protože oblast podpaží je docela citlivá a lze ji snadno podráždit.

Co budete potřebovat

Ingredience pro přírodní deodorant jsou velmi jednoduché a skládají se ze tří základních částí. Tzv. základny, práškové směsi, kterou vložíte do základny pro odvod vlhkosti, a směsi éterických olejů, kterou si sami zvolíte. Náš recept používá základní směs bambuckého másla a kokosového oleje, ale vaše receptura může být klidně jiná.

Důležitým faktem ale je, že kokosový olej snadno tuhne, což z něj dělá skvělou surovinu pro domácí přírodní deodorant.

Směs kokosového oleje s bambuckým máslem, které má bohatou, luxusní a krémovou strukturu, vám poskytne tu nejlepší kombinaci. Bambucké máslo totiž hydratuje, takže vaše podpaží nebude vysušené.

Na výrobu deodorantu tedy budete potřebovat 2 lžíce bambuckého másla, 3 lžíce kokosového oleje, 3 lžíce jedlé sody, 2 lžíce prášku z šípků a esenciální oleje, jako je eukalyptus nebo levandule či podle vašeho vkusu. A dále rovněž pánev, teploměr a hrnec. A v neposlední řadě formu nebo nádobu na deodorant.

Jak na to

Nejprve vložte bambucké máslo a kokosový olej do hrnce. Na velmi mírném plameni postupně olej a máslo rozehřejte. Pozor, teplota tání kokosového oleje je nižší než u bambuckého másla, které nesmíte přehřát. Jakmile tuto základní bázu máte rozehřátou, odstavte vše ze sporáku.

Jakmile je základna vychladlá, smíchejte jedlou sodu a šípkový prášek. Dobře promíchejte. Přidejte směs éterických olejů na základě vašich preferencí. Kompletní směs pak přelejte buď do připravené formy nebo do nádoby na deodorant.

Směs nechte ztuhnout v lednici nebo v mrazáku. Nezapomeňte svůj přírodní deodorant uložit na chladném a suchém místě, aby byl co nejpevnější a vydržel co nejdéle. Dále čtěte: Parfémovým vrstvením si snadno vytvoříte svoji originální vůni. Poradíme, jaké vůně jdou dobře dohromady.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...