Bylinka zvaná kočičí dráp vyléčí chřipku, artritidu i revma. A má i další blahodárné účinky

Když už léky nepomáhají, anebo to chcete zkusit jinak
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
26. října 2020 11:11 / Depositphotos
  297   1
Postupem času začíná být náš organismus rezistentní vůči široké škále léků, a to včetně těch nejsilnějších antibiotik. Naopak je ale prokázáno, že některé byliny mají blahodárný účinek na zdraví a jsou schopny pomoci léčit i ty nejtěžší choroby. Vilcacora neboli kočičí dráp mezi ně rozhodně patří.

Vilcacora je dřevitá bylina pocházející z Peru a právem patří mezi nejlepší antivirové byliny, které posilují imunitní systém a bojují s infekcí. Kočičí dráp má ale také protizánětlivé, antioxidační a rovněž antimutagenní vlastnosti.

To ho dělá vhodným pro přírodní lečbu artritidy, astmatu, diabetu, virových onemocnění, hemoroidů, ale podle některých pomáhá eliminovat i volné radikály, které mohou způsobovat závažné srdeční choroby, ale i rakovinu.

Chřipka či angína nemají šanci

Jakmile pocítíte, že na vás tzv. něco leze, na nic nečekejte a sáhněte po kočičím drápu. Uvařte si jeden litr čaje z kočičího drápu a popíjejte jej po celý den. S čajem v menším množství pokračujte ještě tři dny. Ze zkušeností lidí, kteří vilcacoru užívali, lze tvrdit, že pokud nasadíte tuto přírodní léčbu včas, skončí nemoc tak rychle, jako začala. Čaj lze používat i preventivně, a to v dávce jeden velký šálek týdně.

Další blahodárné účinky

Vilcacora má ale mnohem širší spektrum pozitivních účinků na lidský organismus. Působí antivirově i antibakteriálně a stimuluje imunitní systém. Je známá jako silný antioxidant, působí protizánětlivě, protialergicky a je vhodná při detoxikační kůře. Pomáhá s otoky, při zánětech žil, zabraňuje vzniku artritidy a je antirevmatická. Na revma pomáhají i kaštany, o čemž jsme psali v tomto článku.

Lze ji používat jako alternativu chemicky vyráběných antihistaminik, normalizuje střevní mikroflóru a aktivuje tvorbu červených krvinek. V neposlední řadě je také uctíváná jako prostředek, který by v budoucnu mohl pomáhat v boji s rakovinou, jelikož zabraňuje množení rakovinných buněk.

Jak ji užívat

Bylinu seženete ve formě tekutého extraktu, v tabletách, ale i v podobě čaje. K dostání je rovněž krém, který lze použít při lokální léčbě artritidy, revmatismu nebo dalších svalových a kloubních problémů.

Možné vedlejší účinky

Kočičí dráp je obecně dobře tolerován, nicméně byly zaznamenány i mírné vedlejší účinky ve formě závratí, nevolností či průjmu. Tyto nežádoucí účinky však byly mírné a ustupovaly s dalším používáním. Vždy je ale dobré poradit se při užívání jakékoliv byliny se svým lékařem. Bylina totiž může reagovat s některými léky, jako například těmi na vysoký krevní tlak.

Tento doplněk se nedoporučuje těhotným ženám, dětem, alergikům na mořenovité rostliny či pacientům s Parkinsonovou chorobou. Vhodný není ani pro lidi trpící jakýmkoliv autoimunitním onemocněním, jako je například roztroušená skleróza, poruchy krvácení, nízký tlak či leukémie.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Dům a zahrada

Ochraňte rostliny před mšicemi. Zlikvidujte škůdce přírodní cestou

Bydlení

Sloní noha je netradiční a téměř nezničitelná pokojovka, která nevyžaduje prakticky žádnou péči

Zavřít reklamu